Čestné prehlásenie na stravu zadarmo

juliastrakovave
13. aug 2021

Dobrý deň prajem idem sa spýtať jedna sa o to čestné prehlásenie aby mala stravu zadarmo.Ide o to ,že máme platný rozsudok podľa ktorého je dcéra u mňa. Do škôlky potrebujem mať podpísané čestné prehlásenie aj od otca on mi to odmieta podpísať. Daňový bonus si neuplatňuje nakoľko mala je zverená mňe. Ja si nemôžem uplatniť bonus keďže som na rodičovskom príspevku. Viete mi poradiť či mi stačí len môj podpis a rozsudok ku tomu? Ďakujem za každú odpoveď

ebaja
13. aug 2021

@juliastrakovave Ano stačí.Je zverená vám,ste jej zákonný zástupca.Ja som tiež sama s detmi,a vždy všetko podpisujem iba ja.Ani netuším,kde by som otca teraz hľadala.

sara07
13. aug 2021

zaujímave u nás stačil jeden rodič , jasne že to nechce podpisat predpokladam že bonus ti ani nedava
pokial je zveraná tebe ty rozhoduješ o tom kto čo pobera

juliastrakovave
autor
13. aug 2021

@sara07
@ebaja super ďakujem za pomoc. No mala je zverená mňe a teda ja keďže som na rodičovskom nárok nemám si uplatniť a bývali nepoberá keďže mala je v mojej opatere. Neviem síce si sa dá dajako overiť ale ja teda nemyslím si. Super moc ďakujem za pomoc baby

sara07
13. aug 2021

@juliastrakovave zavolat do učtarne a poprosit či by to vedeli pozriet, lebo nechce povedat či si uplatnuje alebo nie a nerada by si dávala neplatne čestne prehlasenie
proste ked je debil tak treba tak s ním jednat inak sa proste neda čo už

sara07
13. aug 2021

inak ak on s vami nebyva v jednej domacnosti nema si čo uplatnovat nesplna podmienky

juliastrakovave
autor
13. aug 2021

@sara07 aha super ďakujem za pomoc hneď v pondelok si zavolám a nie nebývame v spoločnej domácnosti. On nemá ani trvalý ani prechodný pobyt nikde

erikaa09
13. aug 2021

A terajsi priatel - manzel si neuplatnuje na to dieta DB? Či obe deti maš s ex ?

juliastrakovave
autor
13. aug 2021

@erikaa09 nie len jedno ale neviem či sa to dá až si môže manžel uplatniť na dcéru i keď nieje jeho. Na syna si uplatnil normálne

erikaa09
14. aug 2021

@juliastrakovave áno moze , ak zijete v spolocnej domacnosti. My tam mame ja mam syna z predosleho vztahu a terajsi manzel pobera DB na mojho syna . Do roboty bral sobasny list a rodny list dietata

juliastrakovave
autor
14. aug 2021

@erikaa09 joj tak ty si teraz mňa potešila a my sme si ešte na malu neuplatnili teda môj muž. No paráda tak stačí len rodný list malej a sobášny list áno? Veľmi pekne ďakujem za info si zlatá

erikaa09
14. aug 2021

@juliastrakovave ano áno u muža stačilo. Nech sa tvoj poinformuje ale určite má narok ;)

letfenixa
14. aug 2021

@juliastrakovave dieťa zverené do starostlivosti jedného rodiča má stále oboch rodičov zákonných zástupcov, pokiaľ jeden z nich nebol zbavený rodičovských práv súdom, napr. ak je vo väzení.