Čestné prehlásenie - daňový bonus a obedy

juliastrakovave
10. sep 2021

Ahojte baby chcela by som sa opýtať či niekto s vás dostal takéto tlačivo s obecného úradu, pretože škole som podposivala čestné prehlásenie ,že som si za rok 2020 neuplatňovala daňový bonus na dieťa a preto má stravu zadarmo. Keďže som nevedela,že si môže uplatniť aj manželom ( nie bio otcom) daňový bonus.
Máme v pláne si uplatniť za rok 2021 daňový bonus a čiže obedy si budem hradiť od januára. Za každú pomoc ďakujem

lulana79
10. sep 2021

síce nie z obecného, ale podpisovala som ho v škole, áno

balkica
10. sep 2021

Čiže ak si budete za tento rok uplatnovat danovy bonus aj za september az december, tak nemáte nárok na dotáciu na stravu za tie isté mesiace .. To tam vyhlasujete, v tomto vyhlásení.

nafka0483
10. sep 2021

@juliastrakovave Precitaj si to vyhlasenie. Je o tom ze si NEuplatnujes danove zvyhodnneie, pretoze v danom obdobi bude dieta poberat dotaciu na stravu.

Takze ak si ty praveze chces uplatnit danove zvyhodnenie, tak toto nepodpisujes.

nafka0483
10. sep 2021

@balkica Nie "nahodou" presne naopak - vyhlasuje, ze si neuplatnuje danove zvyhodnenie, to znamena, ze dieta praveze poberat dotaciu na obedy.

chadkroeger
10. sep 2021

neviem sice kolko ma dieta rokov, ale neviem či ste postrehli, pri predskolakovi, ktory ma 5 rokov može sa poberať daňový bonus a mat aj obedy zadarmo.

balkica
10. sep 2021

@nafka0483 pani píše, že si chce uplatniť bonus. Pointa je, že tým pádom nemôže podpísať tento papier 👌

balkica
10. sep 2021

@chadkroeger no keďže je v škole, tak 5 rokov nemôže mať 🤔 Iba ak nejaký nultý ročník

hipuska
10. sep 2021

Máš to dajake popletené. Čo má rok 2020 spoločne s rokom 2021? Ak žiješ so zarábajúcim mužom, on si môže uplatniť daňový bonus za rok 2021 v daňovom priznaní na konci roka za celý rok 2021 (alebo priebežne každý mesiac). Tým pádom ale nebudeš mať nárok na dotáciu od štátu (ak nie si v HN). (To nie sú obedy zadarmo ale dotácia vo výške 1,3€)

nafka0483
10. sep 2021

@balkica Ano, ale znelo to tak, ze jej hovoris ze to praveze v jej situacii podpisat ma. Monzo sme sa len nepochopili.

balkica
10. sep 2021

@nafka0483 ano, rýchlo som chcela napísať 🤣 a úplne naopak to vyznelo 🙈 pardon

juliastrakovave
autor
10. sep 2021

Ďakujem baby za pomoc pomohli ste mi

mirusa90
12. dec 2022

Dievčatá a prosím návrh čestného vyhlásenia že nepoberám daňový bonus.. vedeli byvste mi poradiť? Manžel potrebuje do práce. Ďakujem 🙂