Cesta lietadlom s dcérkou

danielka7
6. aug 2016

Ahojte,mám mladsiu dcerku s priateľom ktorá má jeho priezvisko.Chcem ísť s nou do nemecka na jeden den lietadlom,spolu s mojou staršou dcerou a rodičmi.Má svoj pas.Musím mať aj nejaký iný doklad o tom,že je to moja dcera,ked máme iné priezvisko?Myslím hlavne na letiskovej kontrole.Tu v BA sa to dá vysvetliť,ale neviem ako v Berlíne,či stačí ten pas.Dakujem

lavinis
6. aug 2016

odo mňa nepýtali vo Viedni nič, ale na základe toho, čo som vygooglila, som mala rodný list a písomné povolenie od otca som mala na vycestovanie (nie sme rozvedení ani nič; to už bolo asi naviac, ale nechcela som nič riskovať, keď som šla po roku domov).

lavinis
6. aug 2016

ten rodný list by mal stačiť 😉

danielka7
autor
6. aug 2016

@lavinis a stačí aj kopia,alebo musí byť originál?

danielka7
autor
6. aug 2016

@lavinis a ten súhlas ako má vyzerať?

lavinis
6. aug 2016

@danielka7 ja som si stiahla tuším zo stránky ministerstva zahraničných vecí.

lavinis
6. aug 2016

https://www.mzv.sk/cestovanie_a_konzularne_info...

akurat som si to prepisala, ze nie cudzou osobou, ale matkou. Ale to asi fakt nebolo nutne, to len ja vzdy radsej naviac akoby mi malo chybat 😀 pripadne si zavolaj na mzv, povedia ti, su ochotni na telefone.

lavinis
6. aug 2016

@danielka7 to uz si nepamatam, ja som mala original, lebo som ho aj tak potrebovala vziat so sebou.

danielka7
autor
6. aug 2016

dakujem,zavolam tam.Len tieto nové rodné listy su také velke,že až.A krčiť to nechcem 🙂

lavinis
6. aug 2016

v ramci EU to bude v pohode, len ja som isla z mimo EU, tak preto som sa radsej poistila.
co som googlila aj na forach, tak chodia s rodnym listom vacsinou len.

danielka7
autor
6. aug 2016

dakujem,kopiu si zoberiem a pre istotu aj ten súhlas. 🙂

maciatkolulu
6. aug 2016

@lavinis nie je to ani v ramci EU v poode celkom, kamaratka cestovala z pariza a tam jej robili problemy, presne kvolli rozdielnemu priezvisku, takze radsej sa poistit ako si pisala a mat navyse, ako potom zbytocne stresy a problemy

lavinis
6. aug 2016

@maciatkolulu fakt?no vidíš a ja som šla z Blízkeho Východu do Viedne a nakoniec bez problémov. Ale tak ja radšej, ako som písala, sa vždy poistím. Lebo s malýmdieťaťom ostať visieť na letisku, to som fakt nechcela.

maciatkolulu
6. aug 2016

@lavinis no ved to nikdy nevies na koho natravis, jeden ta necha a druhy si rypne, tazko povedat, urcite je lepsie mat ako potom si hlavu trieskat... 😉 ono aj to, ze ta mala mojej kamaratky mala dvojite obcianstvo a fr, maju take nieco ako rodny list, ja som to pochopila ako zositok a tam maju vsetko, otca, matku, aj starych rodicov a ona to nemala, takze aj to asi zavazilo, ale nakoniec pustili, preverovali cez pc a pustili, ale naco take opletacky

inge26
7. aug 2016

@danielka7 ahoj 🙂 radšej si vezmi aj rodný list ako píšu kočky fakt pre istotu. Ja som minulý rok cestovala s bratovým synom do UK hneď si ma odchytili vedľa a kontrolovali aj splnomocnenie overené notárom, je to síce trochu iný prípad ale možno sa táto info niekomu zíde 🙂

danielka7
autor
7. aug 2016

@inge26 dakujem.Ak by som ju nakoniec brala,zoberiem aj rodný list,aj splnomocnenie.

danielka7
autor
7. aug 2016

@inge26 a brala si originál rodný list,alebo kopiu?

inge26
7. aug 2016

ja som mala iba splnomocnenie overené notárom, kde boli údaje dieťaťa a údaje jeho matky, samozrejme preložené aj do angličtiny, samotný rodný list som nemala, ale u teba je to trochu iné keďže si mamka dieťaťa nie teta 🙂 ešte si pamätám, že mi každý vravel to netreba ale ja som mala tušák, že bude problém 😀

danielka7
autor
7. aug 2016

@inge26 dakujem 🙂

sense
7. aug 2016

Nic sim nepotrebovala ani suhlas ani rodny list