Čerpanie OČR zamestnanca pracujúceho v Rakúsku

martinita123
25. nov 2019

Dobrý večer, manžel pracuje v Rakúsku na zmluvu. Tento týždeň je doma, ochorela dcera. Môže ísť na ocrku namiesto mňa? Ako to oznámiť v AT? Sú na to nejake formuláre? Dcéra bude doma cca 10 dní

katinka71
25. nov 2019

@martinita123 ja zijem v at aj pracujem tu uz 12 rok u zamestanavatela na neurcito ,moj syn ma 8 rokov na ocr som boja jediny raz ,ked bol prijaty na kliniku mal<a so odrobit nocnu 11 h vtedy mi to z rocneho naroku na ocr 10 dni zobralo 3 dni,musela som hned nadrianeho volat aj Formular vyplnit vladne som Bola tiez prijata v nemocnici,viem narok 5 dno plus 5 dni je zavisle od zamestnavatela na cely kalendarny rok ,nech si mm zavola personalne tam mu povedia ako ma postupovat

martinita123
autor
26. nov 2019

@katinka71 ano aj mnažel je na neurčito, mne by to pomohlo, aby som nemusela isť ja na očr. U nich z kolegou to nikto nevie, a manžel nemá až takú dobrú nemčinu, aby to vedel vysvetliť.

vroni
26. nov 2019

Ocr je 5 dní do roka, ďalších 5 ak ide o dieťa pod 12 rokov.

martinita123
autor
26. nov 2019

a stačí mi tá od Slovenskej lekárky,poslať na firmu?
alebo to mám poslať na poisťovňu do AT? nikde som nenašla vzor, preto som sa obrátila tu na Vás, snaď mi niekto pomôže... Viem, že do 7 dní to treba nahlásiť

vroni
26. nov 2019

@martinita123, ale žiaľ, okrem firmy ti to nikto presne nepovie, čo vyžadujú. V princípe to platí poisťovňa a je na to tlačivo, ale to ti slovenský lekár nedá. Takže tomu telefonátu sa asi nevyhnete...

drobec206
4. dec 2019

ahoj, lekar detsky mu vypise ocr, zanesies do socialnej poistovne, daju ti tam 2 formulare, jeden vyplni detsky lekar druhy vyplnis ty, vystavia ti medzinarodne formulare, ktore potom odovzda tvoj muz v robote, socialna poistovna vacsinou vydava papiere po skonceny ocr, staci zamestnavatelovi zavolat ze je na ocr. platia 10 dni do roka na jedno dieta do 12 rokov.

iinuska
17. júl 2020

Viete mi povedat do kolkeho roku sa dá ísť v AT na oči? Na SK je to do 11 r.

drobec206
17. júl 2020

@iinuska ak dobre viem do 12 rokov

vroni
17. júl 2020

@iinuska, kým bývate v jednej domácnosti, 5 dní do roka, do 12 rokov dieťaťa 10 dní do roka.