Celodenná PN

25. okt 2023

Dobrý večer, chcel som sa spýtať, neviete ako to funguje keď máte PN - vychádzky klasicky 2x do dňa po 2 hodiny.. Lenže švagor ma tuto sobotu svatbu a chcel som sa spýtať či sa nejako u doktora nedá vybaviť celodenná PN-teda celý deň povolené vychádzky..?
Ďalšia vec je to, že niesom chorý mal som zlomenú nohu a ta sa mi hojí neviem ci by som mohol požiadať o celodenné vychádzky?

klarissa25
25. okt 2023

Ja som mala zlomenú nohu..a brat mal vtedy svadbu. Jednoducho som to riskla...myslím si ze pri zlomenej nohe ti žiadne doktor pri zmysloch nedá celodenné vychadzky

ikonica
25. okt 2023

Myslim, ze sa da nahlasit na socialnej poistovni takato udalost, ze sa na ten jeden den budes prechodne zdrziavat na inej adrese... Skus tam zavolat...

matullienka
26. okt 2023

@ikonica a zrovna si na neho posvietia a prídu na kontrolu.
Buď by som to riskla a šla, ak by som sa bála radšej by som to ozelela a zostala doma. Žení sa ti švagor tak prípadne nech ide iba žena s deťmi

martul
26. okt 2023

@ikonica Jasné, rovno sa udá....to nie je dobrý nápad

melanta
26. okt 2023

Ak by si mala svadbu ty, vieš si vybaviť voľno na obrad. Ale ak si PN, tak asi si chorá a máš dodržiavať liečebný plán. Ak vieš ísť na svadbu, tak nepotrebuješ PN. K zajtrajšiemu dňu si ju zruš. Mimochodom, kontroly chodia aj cez víkendy, dokonca aj cez víkendy večer.

melanta
26. okt 2023

@ikonica vie nahlásiť, ak by mala svoju svadbu, nie že sa ide zabávať na svadbu, ak je PN a má dodržiavať liečbu.

gabriela_obzerova
26. okt 2023

Bud nepojdes alebo to risknes a pojdes

iwesska
26. okt 2023

Srandujes? Celodenne vychadzky so zlomenou nohou? 🤨 To uz rovno do prace mozes ist. Vychadzky nie su o tom,ako sa lekar rozhodne,ale davaju ich podla diagnoz. Ja som sa len zotavovala po Covide - rozumej pluca, uz som ho davno nemala akutny a musela som trcat doma. Povedala,ze pri tejto dg.sa to neda.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
26. okt 2023

@iwesska ja viem jasne lenže nohu už zlomenú nemám, na PN som už len ako "chorý" lebo ma bolieva koleno tak idem na rengen

autor
26. okt 2023

@melanta aha čiže len na svoju svadbu by som si to vedel zahlásiť hej? Tu jednorazovú celodennú PN

melanta
26. okt 2023

Na svoj sobáš by si mohol ísť na sobáš. Sobáš je akt. Na zábavu nie. Ak sa vieš ísť zabávať, tak predsa PN nie je opodstatnená. A píšeš, že nohu si mal zlomenú, mal si sádru, už nemáš, len si doma na PN kvôli bolesti. Tak ak ťa noha naozaj bolí, tak ani ťa nenapadne ísť sa baviť niekomu na svadbu. Ak sa baviť na svadbu môžeš ísť, tak potom môžeš aj pracovať.

mk1111111111
26. okt 2023

a nechceš jednodňovú PN, ale celodennú vychádzku

ikonica
26. okt 2023

@melanta ok beriem spat