Častá PN

9. apr 2024

Dobrý deň,je normálne keď chlap 2-3 krát do roka je na PN,niekedy mesiac niekedy 6 týždňov? Ide k lekárovi kde mu samozrejme nič nezistila a potom keď sa rozhodne tak ide znova do práce.

veronka1996
9. apr 2024

Je to normálne, ak sa mu nechce pracovať alebo ho nebaví práca a zamestnávateľ mu to toleruje. Tiež poznám takého.

melanta
9. apr 2024

Mňa by zaujímal tvoj status k danému chlapovi. Ak je to priateľ, nechcela by som takého vychcaného lenivca. Čo je toto za chlapa s takýmto prístupom k životu?
Ak je to kolega, ako vieš, že mu nič nezistia u lekára? A ak to v práci vadí, čo je pochopiteľné, zrušte mu pracovnú pozíciu a dajte výpoveď s odstupným. Po 2 mesiacoch ju znova vytvoríte a prijmete niekoho normálneho.

bublinka1426
9. apr 2024

este sa opytam to naozaj kazdy chodi akoze s chrbticou alebo s cim, ked chce so statom vydrlbkat? :O

lebo ma udivuje s akou lahkostou sa davaju Peenky !!!!!!!!!!!!!

autor
9. apr 2024

@melanta
Nie,nie je to môj priateľ ani kolega,je to z rodiny,dajme tomu že švagor.

caroline_
9. apr 2024

Áno, je to normálne

veronka1996
9. apr 2024

@bublinka1426 Neviem, či lekári dostávaju nejak dobre zaplatené za vystavenie PN, ale mňa sa všeobecný lekár pri každej návšteve alebo pri telefonickej konzultácii pýta, či chcem aj vystaviť ePN. Ortopéd dtto. A to tí lekári ani nie sú moji dobrí známi, proste chcú mi vnútiť PN z nejakého dôvodu.

bublinka1426
9. apr 2024

@veronka1996 zaujimave nakolko im ide ( by mala) ist socka po krku. hlavne dlhodobe PN ...

mamina7070
9. apr 2024

nie je to normalne najma ak to financne obmedzuje jeho rodinu

autor
9. apr 2024

Ja nechcem riešiť,či má nejaké právo na PN,alebo nie. Mňa skôr napadlo či mu netreba pomôcť,či to nemôže byť nejaká depresia,alebo vyhorenie v práci?

candii
9. apr 2024

Ježiš a koľko takých poznám. Vsak keď mu nechýbajú peniaze nech si PN-kuje aj rok