Čas na vychádzky v PN

4. okt 2022

Ahojte pls poradte ked je manzel na pn tento tyzden iba
Doktor mu nenapísal vychádzky do papieru aspon tak sa nam zda
Musi byt doma cely cas alebo po svojej pracovnej dobe ktora mu konci cca o 13-14 moze ist von ? Je chory avska nie je to az take vazne ze nemoze opustiť byt a ist nakupit a pod , nakolko je na pn 3 krat za zivot ma 45r s prvy krat takto dlho (5 dni)
Kontrola moze prist kedykolvek alebo cez jeho pracovnú dobu ci cez ich pracovnú dobu ? Dakujem

mariejenka
4. okt 2022

Ked sa vam niečo nezdá,je potrebné zavolat lekárovi. Ked manžel dostal pn na 5 dní, pravdepodobne lekár určil liečený režim tak,ze ma ležať, liečiť sa,nechodiť medzi ľudí.

Prvých 10 dní platí zamestnávateľ pn,cize ho môže prísť skontrolovať ten,a inak kontrola môže prísť kedykoľvek.

alenah31
4. okt 2022

PN = práceneschopnosť s povinnosťou dodržiavať liečebný režim počas celej doby na PN - žiadne - iba v jeho prac. čase. Ak nemá vychádzky od Dr. - nesmie von vôbec. Kontroly chodia aj o desiatej večer, prvých 10 dní platí zamestnávateľ čiže kontrolu môže dostať aj z práce nielen zo SP - na to pozor.

gabika0825
4. okt 2022

Keď má PN a nemá priznané vychádzky ktoré sú v papieri - zelenom ktorý dostal od dr, tak vychádzky nemá, dr zhodnotil zrejme že zdravotný stav mu nedovoľuje mat vychádzky. A väčšinou vychádzky bývajú priznané iba pri dlhodobejších PN.

martul
4. okt 2022

Kontrola môže prísť hocikedy, aj o polnoci. Veď chorý nie je len počas pracovnej doby. Vychádzky môže ale nemusí dať doktor. Záleží od diagnózy, niekedy prechádzky nemôže predpísať aj keby chcel.

gabika0825
4. okt 2022

@martul je to individuálne, ja som bola na PN pred 5 rokmi mesiac a pól, nikto mi neprišiel, ale kamoska bola tiež pn 2 týždne a mala za ten čas 2 kontroly

hygienka
4. okt 2022

Väčšina lekárov dáva vychádzky až vtedy,ak PN trvá dlhšie ako10 dní. Nepíšeš s akou dg je na PN.

cacianka
4. okt 2022

Je PN 24hodin, nielen cez pracovnú dobu.
V jeho veku by to mal vedieť, aj keby ešte nikdy nebol.
Má PN , tak je asi chorý, nemá čo behať po vonku, obchodoch, nikde. Kontroly môže mať aj 2x za deň, alebo ho niekto odfotí , nahlási a nedostane ani cent, bude prúser.

martul
4. okt 2022

@gabika0825 jasné, veď píšem že kontrola môže prísť hocikedy.

januska12323
4. okt 2022

5 dní nevydrží sedieť doma? Nemá napísané vychadzky= nemá chodiť von.

matullienka
4. okt 2022

Mňa by strašne zaujímalo ako ste vydedukovali, ze liečebný režim by mal trvať len počas pracovnej doby? Tak ak je chorý tak hádam he chorý celý deň nie len vtedy keď mu to vyhovuje. Aj zamestnávatel môže prísť na kontrolu aj po pracovnej dobe

wetsel
4. okt 2022

Ak má Pn bez výchádzkového času, tak proste musí byť doma a o nákupy sa budeš musieť postarať ty. Vychádzky sa dávajú, až keď pn trvá dlhšie

fiafia
4. okt 2022

Moja dr prvé dva týždne vychádzky nedáva. Potom dve hodiny doobeda a dve poobede. Kontrola môže prísť kedykoľvek teda myslím do 22

elizabet173
4. okt 2022

@martul do 22,00 nie o polnoci, ale predpokladám, že si to myslela obrazne

domak2
4. okt 2022

Mne toto príde strasne od veci. Jedna vec je ze napr so zlomenou nohou nemôžem pracovať, druhá, prečo by som mohla ísť von len na 2 hodiny

martul
4. okt 2022

@elizabet173 tak ako som písala som to aj myslela, osobná skúsenosť