Čakám na aktivačný kód na aktivovanie Covid passu

16. aug 2021

Ahojte. 26.7. som bola očkovaná 2.dávkou, odvtedy čakám na aktivačný kód na aktivovanie covid passu, ktorý mi mal prísť buď SmSkou alebo na email. No neprišiel. Od štvrtka volám píšem formuláre na stránke korona.gov.sk. Na formuláre nereagujú, poslala som ich asi 10. Na číslo sa neviem dovolať, vždy na mňa prehovorí robot, potom mi oznámi, že je tam volá veľa ľudí a, že mám čakať alebo zavolať neskôr a potom ma to vypne. Tak ja už neviem ako sa mam dožadovať kódu. Akurát tak na lampáreň sa môžem ísť zťažovať 🤦🏼‍♀️ Všade ignor. Covid-pass potrbeujem, ako mám postupovať? Kde oň ďalej žiadať? Som normálne zúfala a hlavne naštvaná a sklamaná z tohto neschopného štátu. Mali ste niekto podobnú situáciu? Ako ste kód nakoniec obdržali? Odpovedali vám na formulár alebo nebodaj zdvihli hovor? Ja tu už 5 dní vyvolávam, hádam každých 30 minút a stále obsadené, už naozaj neviem a netuším čo ďalej.

simsalabim
16. aug 2021

V appke tvojej zdravotnej poistovne by si automaticky mala mat Covid pass.

lindous
16. aug 2021

Číslo COVID-PASS by si mala mať (9 mieste, zložené z písmen a číslic), v SMSkách a mailoch z testovania aj z objednania na očkovanie alebo v appke poisťovne alebo na potvrdení o očkovaní, ktoré si dostala ... to potrebuješ na príhlasenie do NCZI a až potom ti príde ten 6 miestny aktivačný kód, ktorý zadáš do appky GreenPass a pomocou ktorého sa dostaneš ku digitálnym passom... takže to to nie je vina štátu....

tu je postup aj s odkazmi a obrázkami : https://www.mojandroid.sk/digitalny-covid-preuk...

autor
16. aug 2021

@lindous problém je ten, že žiadne 9 miestne číslo mi neprišlo, ani do sms ani na email

autor
16. aug 2021

@simsalabim ešte nemám 18 takže do appky zdravotnej poisťovne ma to nepustí

lindous
16. aug 2021

Neviem či si bola registrovaná na očkovanie, ale v SMSke, kde ti pridelili termín určite je ... prípadne ak si bola na testovaní niekedy tak, že ti prišiel výsledok mailom/SMSkou, tak aj tam je ...tie znaky sú rozdelené do trojíc, oddelené pomlčkou ... PO očkovaní už nechodil žiadny iný, ak čakáš na to

autor
16. aug 2021

@lindous naozaj mi nič také neprišlo. Okrem týchto správ mi nič iné neprišlo a na email iba poďakovanie, že som sa dala očkovať. A keď som chodila predtým na testovanie, tak som dostávala papier do ruky (certifikát) nikdy mi neposlali výsledok smskou

simsalabim
16. aug 2021

Tak si ta do appky vedia pridat rodicia, ked este nemas 18 - to aspon docasne vyriesi tvoju situaciu.

lindous
16. aug 2021

Aháááá, prepáááč, fakt na týchto pridelovacích nie je, čo je chyba veru... ja som toľko tých SMS podostávala z testovaní, že už sa mi to zlialo ... lebo po očkovaní teda ani mne už žiadny nedošiel, ale poznala som ho z testovaní, takže som si to vôbec neuvedomila ... tak potom fakt blbý systém, ospravedlňujem sa

autor
16. aug 2021

@lindous v poriadku

autor
16. aug 2021

@simsalabim už sme to tak spravili, ďakujem pekne.