Čakám druhé dieťa. Mám nárok na nejaký príspevok?

neznamemeno
9. máj 2022

Ahojte potrebovala by som poradiť čakam 2dieťa a neviem či mam narok na nejaky prispevok keďže som už 5 zachvilku 6mesiaci už nevladzem tolko pracovať
Mam syna ktory ma 15mesiacov na matersku som neišla išla som do roboti ale tahala som len nočné cez deň z malim a v noci keďže prespal celu noc vydržal aj z babku
Mala som normalne práce na zmluvu ale momentalne som mavala bolesti nohy, chrbat ...tak som musela odisť z prace lepšie povedane ma prepustily mam narok na nejaky prispevok ak ano ako si ho mozem vybavit zdravotnu a všetko ostatne mam vzdy na cas vyplatene 🙂

zmrzlinka2021
9. máj 2022

@neznamemeno
Prepustili ta ako tehotnu?
No mas narok na davku v nezamestnanosti.

zuzana76
9. máj 2022

preco si nesla na matersku? ved si mohla poberat matersky prispevok a popri tom pracovat na dohodu brigadnicky

zuzana76
9. máj 2022

resp nie na matersku, ale na rodicovksu dovolenku

slunce3
9. máj 2022

Ak neoznámil zamestnávateľovi tehotenstvo na papier tak sa na ňu u žiadna výhoda ani ochranná lehota nevstahuje... Na 15m. Máš pravdepodobne rodičovský príspevok, prepustili ta? Už skončila zmlu a alebo si vo výpovednej?

ikonica
9. máj 2022

Ked dobre rozumiem, tak ta prepustili uz ako tehotnu... Cize si v ochrannej lehote a teda budes mat narok na matersku... V kolkom tyzdni ta prepustili? Ak si este bola zamestnana v 13tt, tak mas narok na tehotensku davku (teda ak si v priebehu poslednych 2 rokov mala 270 dni nemocenskeho poistenia)... Momentalne si na urade prace alebo? Ak ma stataie dieta 15 mes., tak mas narok do jeho 3 rokov poberat rodicovsky prispevok, ale to nesmies byt vedena na urade prace... Pripadne ta podpora ak ti vyjde...