Bývam v okrese, kde netreba certifikát. Doktor je v okrese, kde je potrebný

doda26
10. nov 2020

Dobry den, prosim poradte...byvam v okrese kde sme nemali druhe plosne testovanie, ale v stvrtok potrebujem ist surne gynekologovi s mocovymi cestami (+som tehotna) a on ma ambulanciu v okrese kde je potrebny cetifikat...to mam ist teraz sa rychlo otestovat aby som mohla byt osetrena?

mondolina
10. nov 2020

@doda26
Nemôžeš ísť na pohotovosť vo svojom okrese?

kikulienka94
10. nov 2020

@doda26 skús mu zavolať a spýtať sa na to, ved ceritifkat z prvého testovania máš

hettinka
10. nov 2020

@doda26 na akútne ošetrenie môžeš bez testu. Je to o tom, ako to vyhodnotí gynekológ, či je to akútne. Treba volať.

doda26
autor
10. nov 2020

@mondolina uz to nie je na pohotovost, vcera to bolelo moc, ale dnes som lepsie na tom...len sa mi to teraz druhykrat vratilo a nechcem nieco zanedbat...a predsa len moj doktor je moj doktor, pozna moju historiu....

tosomja
10. nov 2020

Ja som v takej istej situácii. Idem zajtra do červeného okresu k svojmu, volala som mu, jemu test netreba, len nevie či má môžu zastaviť na ceste.

doda26
autor
10. nov 2020

@kikulienka94 hej hej z prveho mam certifikat...skusim mu zajtra rano zavolat

hettinka
10. nov 2020

@doda26 pokial sa ti to opakuje, pozná ta, možno ti pošle len e-recept a nemusíš tam ist.

doda26
autor
10. nov 2020

@tosomja akoze toto je ciste kocurkovo...no som zvedava ako ti to dopadne...ja dokonca asi budem cestovat vlakom, lebo nemam k dispozicii auto 😅 taakze asi predsa sa pojdem otestovat

deti95060810
10. nov 2020

no mala by si test najnovší mať....ale zavolaj lekárovi - možno nebude požadovať...

simsalabim
10. nov 2020

@doda26 ale s mocovymi cestami chod predsa k obvodakovi...len povedz, ze si tehotna.

doda26
autor
10. nov 2020

@simsalabim ano? dnes som tam volala a moja obvodna ma poslala do prdele, lebo ze som tehotna a musi to riesit gynekolog...

simsalabim
10. nov 2020

@doda26 obvodna si to pekne zlahcuje... mocove cesty riesi obvodny a urolog. Ved to je najmenej vysetrit moc! Gynekolog reprodukcne organy a tehotenstvo. Mne obvodna v tehotenstve bez problemov vysetrila moc a dala ATB. No len nebola korona.

sovica
10. nov 2020

No, ja som na nete našla toto:
Certifikát je nutné po víkende nosiť so sebou aj v zelených okresoch
https://www.trend.sk/spravy/certifikat-je-nutne...

doda26
autor
10. nov 2020

@simsalabim no vidis a v takomto stave je nase zdravotnictvo...myslim si, ze uz ma nic neprekvapi a zrazu ano 😂

tosomja
10. nov 2020

@doda26 ja idem taxíkom , zaplatím 50€ len aby som nemusela vlakom, lebo beriem aj 8m syna

jajka71
10. nov 2020

Súhlasím močové cesty rieši urológ a obvodná vie následne nahodiť predpis do systému. Každopádne je lepšie ak sa to zachytí skôr a pre lieči. Ja mam patalie s tým od malička. Ja by som tam bola varená pečená. Ú mňa je to chronické....

ckatka
10. nov 2020

@doda26 jaj to je kravina. Mocove cesty rieši urológ. Aj keď si tehotná. Gynekológ to teoreticky vie dať vyšetriť tiež ale nemal by sa do toho moc paprat. Najlepšie keď zavoláš na najbližšiu urológiu tam ti povedia.

lady083
11. nov 2020

Ja som vcera isla k lekarovi do ineho okresu /zo zeleneho do cerveneho/ a pytala ho sestricka pred vstupom do ambulancie. Ale ja som sa kvoli tomu isla v nedelu otestovat do vedlajsieho okresu.

doda26
autor
12. nov 2020

tak baby dopadla som tak, ze pre istotu som si bola spravit test, nakolko som isla aj vlakom, vystala som si hodinu a pol v zime a dnes ho ale ze aaabsolutne nikto odomna nepytal 😂 nevadi, aspon budem raz mojmu dietatu rozpravat vesele pribehy z pandemie 😂

simsalabim
12. nov 2020

@doda26 a ten gynekolog ti teda naozaj riesil mocove cesty?

doda26
autor
13. nov 2020

@simsalabim hej hej, sice okomentoval pristup mojej doktorky, ze sa ocividne chcela ma zbavit, ale ja som rada ze to nakoniec riesi on...ona mi predtym ani neskontrolovala moc pri zapale, len predpisala antibiotika...on mi ho dal na kultivaciu...a teraz mi povedzte naco su nam taki obvodni ktori nic neriesia? 😃 je to cele na smiech