Bývalý priateľ prebral na pošte balík na moje meno a zatajuje to

radososa
8. apr 2022

Zdravím. Prosím vedeli by ste mi poradiť ako mam postupovať keď som zistila ze môj ex mi prebral na poste balík na moje meno a zatajuje to a vraj to nebolo prvý krát prevzal mi aj postu a vôbec ma o tom neinformoval
Dakujem

saraxyz
8. apr 2022

@radososa ako mu mohli vydať Tvoj balík ???

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saraxyz
8. apr 2022

@viestta no to áno, ak je rovnaká adresa.
@radososa ste rozvedení a pošta Ti chodí do domu/bytu kde býva ex?

jaja20
8. apr 2022

Na pošte musel podpísať papier,keď ho preberal. Podľa toho ho usvedčiš.

nikaeli
8. apr 2022

to je dosť zvláštne - má splnomocnenie? mne manželovu poštu bez "modrej" kartičky nedajú

jancejance
8. apr 2022

@radososa mne keď takto niekto prebral zasielku a nevedela som sa k nej dopátrať, tak som šla na políciu a nahlasila to ako krádež, na pošte potom hľadali ten lístok, kde bolo napísané číslo OP osoby, ktorá zasielku prebrala... Napokon som sa vďaka nim dostala aj k zásielke a aj som sa dozvedela kto to spravil

jaja20
8. apr 2022

@nikaeli Ale tú treba iba pri pošte do vlastných rúk,ako to už bolo napísané. Balíky sa tak neposielajú.

nikaeli
8. apr 2022

@jaja20 na našej pošte nedajú ani balík, ani doporučený list.. nemusí byť do vlastných rúk.. na rozdiel od kuriérov, ktorí nepotrebujú ani občiansky, ani nič podpísať.. minule mi dával okrem manželovho balíka aj balík pre susedu, či jej nevezmem, že sa jej nevie dovolať.. sme tu noví, tak som odmietla, naviac ani mne by sa nepáčilo, keby mi vyplatený balík prevzala suseda len tak..

petamich
8. apr 2022

@nikaeli v pripade zhody priezviska a adresy ti kazda posta list alebo balik, ktory nie je do vlastnych ruk vyda aj bez splnomocnenia - mne dokonca vydaju aj svagrove zasielky, lebo netusia a ked raz ma priezvisko rovnake a adresu ako ja v OP nikto to neriesi 🤷‍♀️

posta to ma uvedene aj v dorucovacich podmienkach https://www.posta.sk/potrebujem/prevziat-zasielku - takze tebe ako manzelke a naopak tvojmu manzelovi by ju mali vydat ak mas rovnake priezvisko a zhodu adresy v OP

nikaeli
8. apr 2022

@petamich máme rovnaké priezvisko, aj adresu 😉
ale pýtajú aj tie modré kartičky.. a keď vidím, čo sa môže diať, tak si myslím, že je to aj fajn..

98
8. apr 2022

@nikaeli v Ba sme s tym mali problem aj my, kaslali sme na to... teraz sme na malej dedine, kde nas poznaju a nepytaju si uz, len OP ale do vlastnych ruk mi nedaju..

98
8. apr 2022

@radososa toto je o hubu, mne to mama robila a uz som bola vydata... a list z katastra, bank, poistovni... a prisla som na to az ked sa ozvala vymahacska spolocnost za to, ze 5 mesiacov nezbehol trvalak na poistku... som myslela ze puknem od jedu...

nwnw
9. apr 2022

@radososa treba ist na postu a zrusit mu ten papier co mate na preberanie posty. Unas balicek postarka da iba na zaklade obcianskeho, alebo spnomocnenia na preberanie posty.

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
radososa
autor
9. apr 2022

@lubka261 je to mok ex manžel 5 rokov sme rozvedený a ani nebývam spolu

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz