Budem mať nárok na nájomný byt?

29. aug 2024

Dobrý večer
Chcela by som sa spýtať ak som tehotná a čakam dieťa a mam priatela mala by som ako matka nárok na najomny byt od mesta? Aj ked nemam nikde trvaly pobyt ani v občianskom nikde?.. ze ci mam nejaku prednosť ako tehotná matka ci dostanem hneď byt alebo tiez by som spadala az do poradovníka? Ďakujem 🙂
Lebo neviem ako to je s tymi bytmi v meste ak sa nieco uvolni dostanem to automaticky alebo az tí ktorý dlho čakaju? Lebo znama mi hovorila ze ja ako tehotna mam nejake vyhody aby som dostala byt

viestta
29. aug 2024

Podmienky pridelenia nájomného bytu ma každá obec, mesto iné. Treba prečítať príslušné VZN obce, mesta

vierkainka
29. aug 2024

Nájomný byt nedostaneš preto,ze si Nestačí byť tehotná preboha.😂😃Musis spĺňať dôležité kritériá.Nemat dlhy na poistení, nemať exekúciu, mať vyplatené " smeti"
A

eeffka
29. aug 2024

Heh tehotna kto je viac 😱no ale k veci, vybav si pobyt, zapis sa do poradovnika a cakaj, snad na maturitu to vyjde

autor
29. aug 2024

@vierkainka práveže nedavno som vyplatila smeti, exekuciu mam lebo chcem ist do bankrotu ale mam priatela ktory zaraba nad 1000€ to by nestacilo? A ja pracujem na dohodu .. ci aj tak by sme nedostali byt? Lebo mi hovorili ze ako matka mam prednost na byt

jaga18
29. aug 2024

Mesto ti môže ponúknuť takto "narychlo" akurát azylovy dom. Inak treba splniť podmienky a po ich splnení ta zapisu do poradovnika, čo je na par rokov...

anjelicek26
29. aug 2024

V prvom rade si mas zariadit byvanie ty a priatel, nikto iny za teba a tvoje dieta zodpovedny nie je. Ak priatel zaraba nad 1000e, nech vam prenajme garzonku alebo jednoizbak. Bude ti chodit rodicak, to date. Tych mestskych bytov je uplne minimum a pre ludi, co to fakt potrebuju. Vy mate zdrave ruky, viete sa o seba postarat, obaja pracujete.

jaga18
29. aug 2024

Keby Kolar staval najomne byty tak šikovne ako privedie slečny do iného stavu, tak ako sľuboval, možno by každá tehotná na Slovensku dostala byt 😃😃😃

mamina7070
29. aug 2024

praveze nemas vyhody musis mat prijem ak chces takyto byt to je prva podmienka

alickapusinka
29. aug 2024

V provom rade musiš mať trvalý príjem práca. Nie žiadna dohoda ale stale trvale zamestanie.Tam musi byť aspoň prechodný pobyt na obci alebo meste kde žiadaš o byt.Dalej tam sa dáva aj zabezpeka u nás je to tisic eur.A to že si tehotna je tvoj problém nie problém mesta.U nás to schvaľuje komisia kto dostane kto nie.Podmienka je trvale zamestanie aspoň 1 rok.A nie ten dostane že žena je tehotna.Trebalo najprv porozmýšľať a nie teraz my dajte byt. Pokiaľ máš exekuciu mestský byt zrejme nedostaneš.Podmienky pri pridelení mestskeho alebo obecneho bytu je nemať exekucie. Kto že Ti hovoril že ako matka máš nárok na byt mestske alebo obecne byty funguju na inom principe.Pokiaľ máš exekucie a ideš do bankrotu mestský byt TI nepridelia.Ja mám kolegu a mal exekucie a schvalili mu osobný bankrot musel mestský byt opustiť.Odsťahovals a do podnájmu.

viestta
29. aug 2024

Otec dieťaťa nech rieši vašu bytovú otázku. To dieťa ste si spravili vy dvaja, nie mesto. Vy sa mate postarať, nie mesto.

luccija
29. aug 2024

To kde sa mladý človek bez hypo už dostal do exekúcie, že musí riešiť bankrot?😭
Normálne ideš do poradovníka ešte je otázne či si vhodný kandidát.Priatel zdupka a z čoho to budeš platiť?tiež tam je nejaký limit aký máte mať prijem

luccija
29. aug 2024

Bankrot si dobre premysli raz sa ti to môže škaredo vypomstit

xux
29. aug 2024

Nie si nahodou ta co zakladala temu ci moze majitelka bytu nepredlzit najomnu zmluvu lebo si tehotna?

https://www.modrykonik.sk/forum/paragrafy/mozu-mi-vypovedat-najom-kvoli-tehotenstvu/?scrollto=first

canis_lupus
29. aug 2024

Na žiadosti žiadna kolónka Tehotná nie je 😂 My sme žiadali, keď som bola tehotná, známa už mala čerstvo narodené dieťa a ona byt dostala, my nie. Potom na ďalší rok, keď sme už mali dieťa sme ho dostali 😃 Pokiaľ viem, tak vyberali náhodne aspoň u nás, na našom poschodí sme my s malými deťmi, jedna rodina so staršími deťmi, staršia pani žijúca sama a starší pár už bez detí.

xux
29. aug 2024

@bebebi tusim sme obe dospeli k rovnakemu zaveru 😅

abbey1
29. aug 2024

Dieťa je dar a pre mňa sú deti to najvzácnejšie na svete. Ale prečo, prosim ta, ste sa rozhodli mat dieťa, keď si finančne na dnes, v exekúcii, bez práce, bez bývania, bez manžela?
Prečo toto ľudia dobrovoľne robia svojim deťom?

lenuska9999
29. aug 2024

U nas v meste sa dostavaju najomne byty po znamosti. A zial je to aj tak, ze ked v minulosti nejaka rodina dostala najomny byt, deti vyrastli, rodicia maju uz svoje byvanie, tak ten najomny byt nechaju detom.. takze ty mozes cakat a cakat. A stretla som sa uz aj s tym, ze niekto prenajimal najommy byt. (Toto uz vidim ako drzost najvyssieho stupna. ) cize nespoliehaj sa , ze ho tak lahko dostanes. Kto ma najomny byt, len tak lahko ho nepusti

autor
29. aug 2024

@xux nie niesom , mame v podnajme byt ale musime ist preč odtialto a viac ako 400€ za najom nedame

bosorkabb
30. aug 2024

Žiadosť o nájomný byt podavas v mieste trvalého pobytu čo nemáš. Kolonka tehotná tam nie je. No a nemáš mať dlhy a spĺňať podmienky príjmu. Nič s toho nespĺňaš.
Je úplne jedno či si tehotná alebo nie.
A na také byty sa čaká.

sashka22
30. aug 2024

Ja som to riešila s novorodencom a musela som mať vtedy aj trvalý pobyt v Tom meste a ešte ak by veeeelmi privreli oči bez pobytu v meste, tak minimálne robotu v meste, kam by som denne dochadzala...

mamutka
30. aug 2024

Nikomu sa nechce platiť veľa za nájom. Ani brat veľkú hypotéku. Ak ste si urobili dieťa bez úspor, bez bývania, bez manželstva, môžeš sa vrátiť k rodičom, alebo pochopíte, že za nájom proste budete platiť viac ako doteraz. Nie že “nechce sa nám platiť viac”. Mladi ľudia, ktorí majú zdravé ruky a hlavu na krku si musia proste zarobiť na svoj život, nie špekulovať s bankrotom a pýtať nájomný byt. Tie sú snáď pre ľudí, ktorí majú vážnejšie problémy

viestta
30. aug 2024

@mamutka niektorí si myslia, že keď splodia dieťa, tak spravili službu štátu a ten ich za ten výkon ma odmenit a o všetko sa postarať.

2852007
13. sep 2024

@alickapusinka takže keď mám schválený osobný bankrot tak my nedajú nájomný byt mám prácu chcela som to skúsiť mám 3 deti a žijeme podnájme kde veľa platím každý rok my zvyšuje nájom neviete my poradiť ďakujem