Bude sa mi PN počítať zo starej práce?

13. nov 2022

Dobry den,

pracovala som v jednej firme za minimalnu mzdu.
Nasla som si lepsie platenu pracu, ochorela som (nemam odpracovany ani mesiac) a som PN, chcem sa spytat. PNka sa mi bude pocitat zo starej prace alebo z platu z novej?
Ďakujem za odpovede.

loginexistuje
13. nov 2022

zo starej prace
a pozor skusobna doba sati predlzuje o dobu na PN
a PN ta nechrani pred ukoncenim pracovneho pomeru

hugigugin
13. nov 2022

Z pravdepodobného vymeriacacieho základu. Prikladam. Link zo socialnej poistovne tam máš vsetko pekne rozpísané. https://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s

loginexistuje
13. nov 2022

@hugigugin to plati len ak rozhodujucom obdobi nemala vymeriavaci zaklad a ona pise ze pracovala 😉

lilinka88
14. nov 2022

Ak máš minulý rok odpracované u iných ako aktuálny zamestnávateľ, min 90 dní, bude sa ti počítať z minulého roka od tých iných zamestnávateľov

domca1408
14. nov 2022

zo starej...musím mať odrobené myslím minimálne 2 alebo tri mesiace v novej robote...kamoška tak tiež ochorela po mesiaci v novej práci a drb dali jej marodku z toho čo robila predtým na dohodu...čiže dostala krásnych 15 eur na mesiac

evelin.lopez
15. nov 2022

Na choroby a úrazy vie veľmi dobre vykryť chýbajúci príjem komerčné poistenie. Pre mňa je poistovňa druhý "zamestnavateľ", ktorý mi dá peniaze keď budem chorá a keď sa ten klasický príjem vypne. Ak to máte vyriešené záložným zdrojom, je to Ok.