Bude mať muž právo na byt?

sisa1826
22. aug 2013

Dievčatá neporadíke?S patrnerom som 4 roky žila len tak teraz sme sa vzali,byt som si kúpila ešte pred svadbou chcem ho prepísat na syna bude mat na neho už manžel právo?

vefi89
22. aug 2013

nie, nebude mať naň nárok

anos18
22. aug 2013

Ahoj, nemusis byt prepisovat na syna, ked si si byt kupila pred svadbou a je len v Tvojom vlastnictve, tak v tom pripade byt nespada do bezpodieloveho spoluvlastnictva manzelov a manzel nan narok nema.

jajka71
22. aug 2013

byt na syna neprepisuj, vela by si tym riskovala, mozes si takto skomplikvoat zivot, nikdy nevies ako sa to vyvrbi, suhlasim s predrecnickou, pozri si poriadne zakon, do BSM patri len majetok nadobudnuty pocas manzelstva, ak si si byt kupila pred manzelstvom, si na liste vlastnictva i v katarstri ako uplny vlastnik, nemas co riesit, opakujem, nechaj si to v svojom osobnom vlastnictve, viem o com hovorim, stretavam sa s tym v praci dennodenne, ako sa to moze vyvrbit, ani nebudem pisat,
v prvom rade si odloz potrvrdenia o prebehnuti transakcie (ako si byt kupila) a tieto doklady starostlivo uschovaj, pravo na byt manzel nema, mal by len vtedy, ak by si mu darovala cast nehnutelnosti alebo mohol by dokazat, ze ste ho kupovali spolu, co je zrejme blbost, v zasade do BSM tvoj byt nepatri

klincek
22. aug 2013

@sisa1826 poradime🙂
nebude
ak chces byt prepisat na syna, pokojne mozes. manzel by sa potom k bytu mohol dostat len tak, ak by ho po vasom spolocnom synovi zdedil (co sa dufam nikdy nestane, ale ako pravnikovi mi aj toto napadlo..)