Bola vám vyplatená podpora pre SZČO za október?

edithp
25. nov 2020

Ahojte, chcem sa opýtať, či vám príspevky za mesiac október už boli vyplatene, a ze ci ste nemali problém s tym?

anos18
25. nov 2020

@edithp ahoj,u nás sa teraz len podpisujú dodatky k dohodám,takže zatiaľ nie sú vyplatené

edithp
autor
26. nov 2020

@anos18 pracuješ na úrade? Nevieš náhodou kedy sa to bude vyplácať? A kvôli čomu sa to tak natiahlo?

anos18
26. nov 2020

@edithp nepracujem na úrade,robím účtovníctvo, tak viem, že klienti len teraz začínajú chodiť na úrad podpisovať dodatky. Isto toho mali veľa, nestihalo sa to

lauritka
27. nov 2020

@edithp mozes cakat tak za 2 az 3 tyzdne a dovtedy si pomoz ako chces🙂 maju problem s registrom zmluv, nefunguju im tam systemy alebo čo. proste to sa moze stat asi len u nas ( vcera priatel telefonoval s uradom )... ale odvody zaplatit budes musiet. nikoho nezaujima z čoho... neviem preco sa Krajniak aspon k tejto zasadnej veci nevyjadri. ked uz v oktobri avizoval tu skvelu pomoc.. a ludia sa realne dostanu k peniazom mozno az pred Vianocami. ale toto nikto nikde nerieši. Druha vlna pomoci mala byt rychlejšia a transparetnejšia avšak opak je pravdou. Dokonca na FB pisali, ze uz teraz robia kontroly odvodov a mnoho szco bude musiet spätne vratit peniaze... choas.. v otazke ekonomickej pomoci sme na chvoste EU.

edithp
autor
27. nov 2020

@lauritka super 👌 Vivat Slovensko!

edithp
autor
27. nov 2020

@lauritka a ďakujem za info

edithp
autor
27. nov 2020

@lauritka a ďakujem za info.

lauritka
28. nov 2020

@edithp nie je zac. My sme boli strasne vytoceni..aspon keby k tomu tlacovku urobili. K veci, to nie sranda. Odvody musia byt povinne zaplatene,ale stat ma casu dost..

dada400
29. nov 2020

Inak to je otras ... prešli cca 3 týždne od spustenia a ani dodatky ešte neposlali. Pýtala som sa aj ostatných Szco čo poznám a nikto v mojom okolím nedostal ani dodatky. Tak kedy nabehnú potom ešte peniaze...

anos18
29. nov 2020

@dada400 "až" traja moji klienti podpísali dodatok minulý týždeň.

dada400
29. nov 2020

A dodatky posielajú poštou? Aké máte skúsenosti?

anos18
29. nov 2020

@dada400 u nás v NZ chodia klienti osobne na úrad

lauritka
7. dec 2020

@dada400 bolo nutne ist osobne na urad podpisat. mm dnes cinklo na učet za Oktober-konečne.. za november neviem kedy budu posielat.

anos18
7. dec 2020

@lauritka moja klientka dostala už aj za november

dada400
8. dec 2020

Ja som včera volala na úrad prace pretože mi neprišli ešte stále dodatky. A pani mi povedala že majú poslať 4000 dodatkov a z toho poslali len 2000 takze mám čakať. Na ani neviem čo na to povedať ...

anos18
8. dec 2020

@dada400 malo to byť rýchlejšie,no opak je pravdou