Bezplatné cestovanie vlakom zo synom ZŤP-S

stevka23
5. máj 2022

Zdravim, prepáčte ale potrebovala by som poradiť. Mám syna autistu a má ZŤP-S s červeným pásikom a má 5 rokov.Chcela som sa opýtať, že či neviete,do koľkých rokov má nárok na bezplatné cestovanie vlakom a od koľkých rokov mu musím kupovať cestovný lístok a že do kedy môžem ako jeho sprievodca cestovať zadarmo, poprípade od kedy si musím ja ako jeho sprievodca kupovať cestovný lístok. Ďakujem pekne za každú radu.

viestta
5. máj 2022

@stevka23 aj keby neb ZTP tak do 15 rokov ma nárok na bezplatnú prepravu ztacilo by na stanici vybaviť preukaz. Lístok síce treba ale je zadarmo.
Všetky podmienky bezplatnej prepravy nájdeš na stránkach ŽSR, aj co k tomu potrebuješ vybavit

rachel36a
5. máj 2022

@stevka23 synovy kupujes bezplatny listok, ty mas prepravu zdarma

stevka23
autor
13. máj 2022

ďakujem Vám všetkým za odpoveď,ale na vlakovej stanici mi povedali,že lístok mu netreba kupovať(ani bezplatný),mne ani synovi

rachel36a
13. máj 2022

@stevka23 jaj, ano, do 6 rokov nepotrebuje ani syn listok...az ked bude mat 6 rokov tak mu vybavis kartu na bezplatnu dopravu...som si neuvedomila ze pises ze ma 5 rokov...moj je starsi, tak mu kupujem nulovy listok a ja len ukazujem karticku ztp-s