Anonymné nahlásenie na sociálku

27. okt 2023

Chcem sa poradit. Byvame v panelaku a iste viete ze je tam vsetko pocut. Spriatelil som sa hned pei mne druhy byt s asi 32 rocnou mamickou 5 deti. 3 baby a dvaja chalani. Zo zaciatku bola mamicka nazvyme ju Denisa uplne super baba. Mala pekny upratany byt ale bola zo socialnej slabsej rodiny. Nijdy medzi nami nic nebolo proste sme sa spriatelili. Jej deti boli zlate a kedze si nemohla dovolit kino a ine veci, deti som braval ja do kina na nakupy. Doniesol som sladkosti prip. darceky. Oblubil som si ich a mam pri nych vacsi respekt ako Denisa.
Deti su (zmenil som mena) Peter 15, Andrej 11, Kristina 10, Patricia 10 a najmensia ma 5.
Denisa si casom nasla priatela ktory sa mi nepacil od prvej chvile co ma zoznamila a nemal som o nom dobru mienku ale nestaral som sa do ich vztahu. Kedze prisla o robotu obas som jej dal peniaze na deti aby mali z coho jest chleba lenze ten priatel ( povedzme ze sa vola Peter) ju tak oblbol, ze som casom zistil, ze peniaze dava jemu. Uprednostnovala ho pred detmi a vela veci co som im kupil dala jemu. Ked bola v praci a henten mamlas na fuskach deti ostavali same bez dozoru obcas ma poziadala aby som ich pozrel ci su ok. Ucil som sa s nimi pricom som ich lepsie spoznal. Denisa sa pri Peteovi totalne.zmenila. Zacala fajcit a on vyzera ze ide aj v niecom inom, prisiel o vodicak lebo nafukal a nabural mi auto. Prerusil som kontakt
To by som presiel lenze je chronicky zberac co som zistil ked ma.Denisa zufalo prosila aby som sa postaral o jej syna lebo je choey je saam doma a ona je v praci a surodenci v skoleo a henten jej nymand na fuskach. Ked som prisiel k nim skoro ma vykotilo. Totalne prepchani byt vecami kde neviem ani skadial su. Nevedel som sa absolutne dostat do obyvacky a horko tazko do detskej izby. Nehovorim o zachode kde som sa musim plazit.cez veci a sok nastal ked som isiel do kupelky spina, ten smrad v kupelke bol neskutocny skoro som sa dovracal a to vydrzim vsetko.Macacie vykali a vo ani ledalo 6 maciek a kotilo sa to tam hlava nehlava. K Denisinej izbe som sa neopovazil prebrodit.

Neviem co si mam o tom vsetkom mysliet ale je mi luto jej deti. Premyslam zajst na socialku a podat podnet na preswtrenie pretoze rie deti nemaju kde byt. Nikde v tom 3izbovom byte.nie je kusok volneho miesta.
Ako sa podava ziadost a.ked nechcem aby vedeli, ze som to dal ja nebudu hovorit.odkial to maju?
Nemam s tym skusenosti.

autor
27. okt 2023

Ospravedlnujem sa za asi nezrozumitelne niektore vety ale blbne mi klavesnica

ella1234
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tosomja
27. okt 2023

Aj keby to zistila, že si to bol ty, veď jej chces pomôcť, aj keď možno nechce, ale deti určite su "nadšene" za takú matku.

autor
27. okt 2023

@tosomja no najsatrsi syn sa mi stazoval ze nikde ho nepusti nema ziadnych kamaratov nikam nemoze ist lebo sa musi starat o mladsich surodencov. Denise som vysvetlil, ze kazdy z nich potrebuje mat svoje miesto nieco zazit, mat kamaratov. Ked prisla z prace domov bola vzdy podrazdena a nervozna a vybijala si to na detoch. Zbila ich alebo im vulgarne nadavala co sa prejavuje uz aj na detoch najmladsia Dada ma dokazala v klude poslat d p* e a nemala problem. Teraz jej najstarsi syn robi velke problemy . Uteka z domu chitil sa nejakwj poxhybnwj partie proste cele zle

doris11
27. okt 2023

V tomto prípade by som to nahlásila kľudne aj bez anonymu . Čím skôr tým lepšie aby sa ešte zle nestalo .. ide hlavne o tie deti.

anjelicek26
27. okt 2023

Myslim, ze tu je v zaujme deti hned nutne konat...anonymne alebo neanonymne je uplne jedno, socialke staci jedna noha do toho bytu a vedia, co sa deje..

lalenka33
27. okt 2023

Nepreháňaš trošku? Plaziť sa v záchode v 3 izbovom panelákovom byte, ktorý je ešte samostatne od kúpelky?
Na stránke UPSVaR svojho mesta si nájdeš kontakty. Pozeraj oddelenie kurately. Máš tam email aj tel.číslo. Vytvor si email, napíš vedúcej oddelenia. Popíš reálny stav, nie takýto blud, že si sa musel plaziť v záchode, napíš jej meno,adresu. Oni prídu, skontrolujú reálny stav. Rodinu budú monitorovať určitý čas. Obrátia sa aj na školu, škôlku či je všetko OK. Podpísať sa nemusíš.

oli18
27. okt 2023

To je rozpravka na dobru noc, ci?

lizatko1009
28. okt 2023

@oli18 prečo rozprávka? Vieš koľko ľudí takto žije?

aeruginosa
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
aeruginosa
28. okt 2023

Chudatka deti.😔
Myslim, ze ak chces tym detom pomoct, tak si asi jedina osoba, ktora moze a prave teraz je ten cas, kedy uz treba zasiahnut.

https://www.upsvr.gov.sk/

autor
28. okt 2023

Mam to nafotene aj natocene takze dokazy su. Nechapem preco vsetko hned riesite ze prehanam. Skus ty zavriet na 3 mesiace 6 maciek do kupelne a necistit im zachod potom poxhopis

tanyag
28. okt 2023

Takže cudzí človek platí cudzím ľuďom, deťom, nakupuje, berie ich do kina, všetko super...nič za to od matky deti nechce 🤔 a zrazu, keď si nájde nejakú známosť, tak všetko je zlé...nebude to tak, že utrpelo tvoje "ego", že si čakal niečo viac a nevydalo? a teraz zrazu sa zo "super" matky stalo monštrum, ktoré zanedbáva všetko?

autor
28. okt 2023

@tanyag si normalna? Ja mam svoju rodinu. S ma zelkou cakam deti. Denisu som mal rad ako susedu a spriatelila sa aj s mojou zenou. Finacne sme na tom ovela lepsie a ked som jej detom mohol nieco dat naviac preco nie? Pomahala ona nam my jej.

tanyag
28. okt 2023

@autor
Som normálna...ty si nikde nespomenul, že si ženatý a že čakáte dieťa 😁 vždy si písal len o sebe...citujem...ZOZNÁMIL SOM SA...DETI SOM BRAL JA DO KINA A NA NÁKUPY...DETI SOM STRÁŽIL JA...atď.atď.atď. to si máme z palca vycucať, že máš ženu? 😉
Rob ako uznáš za vhodné...ja osobne by som sa do cudzích ľudí nemiešala...ale je to tvoja vec

svokrinjazykmonika
28. okt 2023

Tak ty máš dokonca manželku, deti a pritom dotuješ nejakú "kamarátku" a jej sa staráš o 5 detí? Wtf? 😂 Akože manželka je s týmto v pohode mi chceš tvrdiť. Ešte sú aj kamarátky podľa teba. No isto, najlepšie, úplne bff 😂 no sorry že je to ťažko uveriteľné. Najprv bola úžasná kamarátka a mama, všetko tip top a zrazu keď si nájde frajera tak celé zle, zrazu už aj hučí a bije deti...

autor
28. okt 2023

@tanyag ano ale vzdy sme sa o tom zo zenou vypravali. Ona vravi, ze treba to nahlasit zvlast kvoli tomu ze Peter ich mamy stiahol na dno

autor
28. okt 2023

@svokrinjazykmonika nechapem co je divne hovorum predtym bola v pohode. Jak si nasla hentoho zacala fajcit, dostala sa do slhov. Nechapem co je na tom divne. Kolko zien tu vyplakava akeho dem3nta si kamosja nasla atd. Ju lutujete a neviem co a ked sa ozve chlap uz za tym vidite ze ju chce pretiahnut a neviem co este. Co je divne na tom, ze som jej deti bral do kina alebo nakupy co je preboha na tom? Zavidis ze mam na to aby som dve deti vzal prvy raz v zivote do kina alebo im kupil hracku? To ozaj za vsetkym vidite nieco? Ani sa necudujem potom, ze ste zatrpknute a riesite kazdu kravinu. Ja som dal jasnu otazku ale vy riesite ci mam nieco s nou. Predstav si niekto vie s inym vychadzat a stat sa priatelmi ale ked som chlap uz ju chcem pretiahnut nie? Nie ste niektore normalne naozaj

autor
28. okt 2023

@svokrinjazykmonika moja manzelka sa s nou spriatelila a pomahali si razsme strazili jej deti raz ona nam psov. Neviem co zase za tym vidis. Za to ze tt zo susedou nevychadzas je tvoj problem nie moj

tanyag
28. okt 2023

@autor
Ak je ona spokojná s jej partnerom, že ju stiahol na dno, tak to nie je tvoj problém...ak chceš pomôcť...sadni si s ich matkou a porozprávaj sa s ňou o tejto situácii.. ale stále som názoru, že do cudzích ľudí sa netreba starať...je to ich život a ako si ustelú, tak majú...

oli18
28. okt 2023

@lizatko1009 cim viac pise, tym viac sa to podoba na rozpravku. 😄

autor
28. okt 2023

Zbytocne nieco pisat. Vidim ze vsetky alebo vacsia cast ma pocit ze hned vsetko je troll alebo podvod alebo rozpravka. Sa necudujem, ze potom ziaden muz o Vas nezakopne

lalenka33
28. okt 2023

Skôr to vyzerá tak, že o teba tá suseda nezakopla a tam je hlavný problém.

autor
29. okt 2023

@lalenka33 prosim ta precitaj si co som napisal a potom komentuj. Som stastne zenaty....momentalne cakame dieti. Denisa neni ani nikdy nebola moj tip

kornelies
5. nov 2023

Nahlas cez email.

pumpkins
19. nov 2023

Ak je to tak treba to nahlásiť. Ja by som skúsila dohovoriť Denise , že deti takto nemôžu žiť, že nech sa spamätá. Ak by nezabralo tak sociálka. No a je pravda , že v tomto svete egoistov ,len málokto uverí, že existujú aj ľudia čo chcú pomôcť nezištne. Už to znie niekomu ako rozprávka, ale takýto ľudia ešte sú. A potom v správach čítame ako našli týrané, alebo mŕtve dieťa, lebo niekto to ignoroval.