Ako zistím, či som prihlásená na trvalý pobyt?

27. dec 2022

Ahojte dievčatá, viem nejako zistiť, ci mam trvalý pobyt alebo nie? Pre upresnenie, rodičia predali dom, ja som v zahraničí, viem nejako zistiť ci ma noví majitelia odhlásili z trvalého pobytu? Ďakujem

svetlonos
27. dec 2022

Pokial rodicia predali dom idhlasili seba a mali by predsa aj teba, ci mate zle vztahy?

autor
27. dec 2022

Ono to bolo na rýchlo, oni neodhlasili ani seba, neviem prečo

skeblicka77
27. dec 2022

Ja by som skúsila zavolať na mestský úrad, veď tam sa pobyt prihlasuje, podľa mňa ťa určite odhlásili noví majitelia

katica06
27. dec 2022

Odhlásenie s trvalého pobytu sa nerobí, prihlasuje sa v obci na nový trvalý pobyt. Obec kde má človek nový trvalý pobyt oznamuje tej druhej (starej)obci zmenu(resp.aj elektronicky) tým sa odhlasuje so starej adresy. Ak ťa rodičia neprihlásili na inú adresu, mohol (ale nemusel)to urobiť nový majiteľ. Aj v tomto prípade máš trvalý pobyt ibaže nie v tom dome ale na obci(bez ulice a čísla).

mata1001
27. dec 2022

Noví majitelia ta mohli odhlasit a tym, ze ty si sa nikde neprihlasila, tak mas TP len na obec...skus zavolat na MÚ a oni ti presne povedia...

autor
27. dec 2022

@mata1001 zavolám, ďakujem, len som myslela ci sa to nedá niekde online pozriet

ppucherko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
7. jan 2023

@ppucherko ako som písala, som v zahraničí, ináč by som to samozrejme urobila

Podarilo sa mi tam dovolať a pani mi povedala, ze tam stále trvalý pobyt mam 🤦 takže som si už dohodla termín na ambasáde na zrušenie. Ďakujem za rady ❤️