Ako zistím či som dlžníkom?

2. sep 2022

Ahojte chcela by som sa opýtať. Nerobím už zhruba 4 mesiace. Lebo som sa natahovala s bývalou robotou a nevedela som si mám odist alebo nemám. No a potom som začala hľadať Novú. Prešli teda 4 mesiace asi odkedy odvody za mna neplatí bývali zamestnávateľ. Ako by som vedela zistiť či mám niaky dlh alebo nie ? Len telefonicky ? Lebo vieš že existuje stránka dlžník aj v zdravotne aj na socialke. Ale pod svojim menom tam nemám nič. Čo to znamená??

martul
2. sep 2022

Na urade práce nie si evidovaná? Potom platí za teba štát. Vieš si to pozrieť v elektronickej schránke

autor
2. sep 2022

@martul práveže odkedy som z tej roboty preč tak Nejsom na úrade prace

martul
2. sep 2022

No tak dlžník si určite, ak nie si nikde evidovaná, tak si musíš platiť ako samoolatca každý mesiac. Zisti si výšku a čo najskôr zaplať a buď trošku zodpovedá. Vieš čo znamená neplatiť zp?

michaelammm111
2. sep 2022

Tak pokiaľ viem hneď ako ukončiš zamestnanie máš 7 dni na to sa evidovať na úrade Prace, inak si odvody platíš sama.

refly
2. sep 2022

Socku si nemusis platit ale zdravotku urcite ano. Ak si sa neevidovala na urade prace, tak si zdravotku budes musiet bohuzial doplatit. Je to necelych 80€ mesacne. Nebudes mat z toho problem, neboj, ale zaplatit to musis.
Utekaj sa hned, ako bude mat urad prace strankove hodiny registrovat a potom sa budes musiet stavit aj v zdravotnej poistovni.

jeanne14
3. sep 2022

Brnki do zdravotky čím skôr, vyrataju ti koľko máš spätne zaplatiť.