Ako získam Covid pass?

jelus
2. júl 2021

Ahojte, idem si po radu... V marci som bola pozitívna, potvrdené antigenom. Čakala som, že mi teraz príde to 9-miestne číslo-covid pass. Neprišlo, išla som sa opýtať na MOM, a ževraj ja nemám covid pass, pretože som sa bola testovať na odbernom mieste, ktoré nebolo prihlásené do NCZI. Samozrejme tam sa dovolať je nereálne. Že sa mám dať otestovať a covid pass mi bude pridelený. Alebo sa mám zaočkovať. Ale mne ide práve o to potvrdenie o prekonaní. Myslíte, že sa s tým už nedá nič robiť? Alebo sa ešte môžem spoliehať aspoň na zdravotnú poisťovňu? Ďakujem

janai1
2. júl 2021

@jelus a načo potrebuješ to potvrdenie? Na Slovensku ho neuznávajú už vôbec, musíš mat aspoň 1. dávku aby ti ho uznali

evaachesa
2. júl 2021

Potvrdenie o prekonaní covid ti mal vystaviť tvoj obvodný lekár, no ak si nebola na pcr na 8 deň od pozor antigénu, tak neviem ako to je. Určite ti niekto poradí.

hettinka
2. júl 2021

@jelus presne ako pise @janai1 , prekonanie samotne už nemá výnimku. Buď sa treba dat do 180 dni zaočkovať, alebo testy tam, kde treba.

Pripadne sa môžeš zaregistrovať na test/ockovanie a keď príde mail, následne registráciu zrušiť. Ale to covid-pass číslo už budeš tým pádom mat.
I tak však v registri NZCI možno nebude záznam o antigene, ak to tam z MOM nehlásili. Kontaktovala si vtedy aspoň RUVZ? Môžu zo mat evidované oni.

sasanka605
2. júl 2021

Nemas v app zdravotnej poistovne. Mne prisiel teraz email od dovery ze aj tam zo je

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jelus
autor
2. júl 2021

@sasanka605 vďaka za upozornenie, pred chvíľou niečo prišlo, ale teraz mi nejde prihlásiť do aplikácie
@sasanka605

janai1
2. júl 2021

@v3rca11 no všade budeš potrebovať test.... Prekonanie už nemá výnimku

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hettinka
2. júl 2021

@v3rca11 všade nie, ale sk by ste sli na pobyt v rámci SK, budeš test potrebovať test k ubytovaniu aj tusim do aquaparku, tiež na hromadne akcie, oslavy, svadby…

jelus
autor
2. júl 2021

@janai1 Áno, na Slovensku viem že je to už zbytočné, ale chceli sme ísť niekam do Grécka, tam je ten pass potrebný. Karanténa mi nevadí

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janai1
2. júl 2021

@jelus 😀😀 Noo, tak to sa môžem pridať, ja mam ten istý problém... ja aj mam covid pass ale potvrdenie mi neposlali 😂
A čo sa týka Grécka, tam ti nestačí potvrdenie od lekára ako písala @evaachesa

janai1
2. júl 2021

@v3rca11 tak si to precitaj celé 😀 na slovensko bez karantény môžeš prísť len ak máš potvrdenie o prekonaní a aspoň 1. dávku očkovania... Inak je to úplne zbytočný papier (neplatí pre krajiny v zahraničí ktoré to stále uznávajú)

hettinka
2. júl 2021

@v3rca11 ono sa to tak často mení, že co platí dnes, zajtra nemusí. Menia dátumy, odkedy čo platí, prechodne obdobia… takze si človek musí zistiť v deň D, čo mu treba.
Napríklad sme šli s vtedy ešte neockovanou dcérou do divadla, ráno bolo treba antigen, tak sa bežala rýchlo otestovať a večer už nebolo treba 🤣

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janai1
2. júl 2021

@v3rca11 Tak zatiaľ je to len pár miest kam treba (akvaparky, wellnes) ale keď sa zhorší situácia tak zas aj všetky služby a pod

hettinka
2. júl 2021

@v3rca11 a to máš rste podľa farbičky okresu.
Ale viem, že do hotelov, wellness isto žiadajú ockovanie alebo test. Súkromni ubytovatelia neviem.

v3rca11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexandra2468
2. júl 2021

@jelus prepokladam, ze ti nejde prihlasit sa do aplikacie, lebo do pristupoveho kodu zadavas covid pass🤷🏻‍♀️

jelus
autor
2. júl 2021

@alexandra2468 Nie, mne sa nedalo prihlásiť do aplikácie zdravotnej poisťovne-mali chvíľu nejakú poruchu. Už to ide.
Ja číslo covid pass nemám.

matkahelka
2. júl 2021

@jelus budes to mat v apke. aj my to tak mame. muz po pcr, ja po antigene a dcera na zaklade vysokych protilatok. maju v tom este chaos, mne dnes na pobocke dovery povedali, ze v pondelok bude nejaky restart a vtedy by to uz mali mat vsetci. tiez sa skrz tuto vynimku chystame do HR a potom do grecka.

hettinka
2. júl 2021

@v3rca11 my už ockovani sme všetci. Vzhľadom k manželovým diagnózam a môjmu povolaniu v rizikovom prostredí, dcéra zasa študuje v zahraničí, syn zasa športuje a stale musel mat testy. Zvládli sme to všetci v pohode. Ale rozhodnúť sa musi každý sám.

evaachesa
2. júl 2021

@janai1 ja som sa vyjadrila len k získaniu toho potvrdenia. Samozrejme že ak sa jedná o cestu do zahraničia tak si treba naštudovať podmienky. Z väčšiny krajín je nutná 2 týždňová karanténa pokiaľ nie si zaočkovaná. Ale všetko sa mení z minúty na minútu, čiže ktovie čo bude zajtra 🙄

jelus
autor
2. júl 2021

@matkahelka ďakujem, zatiaľ to nemám, na stránke píšu, že po 9.júli príde "prekonaným"

janai1
2. júl 2021

@jelus ktorá poisťovňa?

janai1
2. júl 2021

@jelus lebo som volala do svojej a ze oni to vedia vystaviť iba ak je to aj na nczi 🤦‍♀️

jelus
autor
2. júl 2021

@janai1 dôvera. Tak to potom mi nepríde vôbec

janai1
2. júl 2021

@jelus aha a kde si to nasla? Lebo to čítam a tam je ze od 9.7. pribudnú výsledky PCR testov

Každopádne v Unione mi povedali, že oni len preberajú info z NCZI

jelus
autor
2. júl 2021

@janai1 tak ja dúfam, že po 9.tom okrem PCR bude dostupný aj pre nás

jelus
autor
2. júl 2021

@janai1 možno skôr, ako písala @matkahelka. Len aby to vôbec bolo možné...