Ako založiť živnosť na opatrovanie a preukazom ZŤP?

zmurkaz
14. dec 2010

Ahojte 😵 ...Chcela by som sa spýtať, či mi niektorá neviete poradiť, príp. dať link, odkaz na diskusiu kde by som zistila viac...
Mám preukaz ZŤP (pretože mám celiakiu) ... a uvažujem o založení si živnosti na opatrovanie detičiek ... Je to nejako zvýhodnené ak mám preukaz ZŤP? Aký je postup? A navyše - som momentálne na RD - aký príspevok budem dostávať, ak by som mala živnosť?
No je toho viac .. tak ak niektorá viete - dajte mi prosím vedieť 😉
Ďakujem 😵

teuflerin
15. dec 2010

toto by som bola rada, kebyze sem niekto napise ako to je.....aj ja by som rada podnikala v tejto oblasti🙂

kaktusik007
22. dec 2010

@zmurkaz @teuflerin postup:
1. zajdete na postu a kupite si 5€ kolok
2. zajdete na obvodny urad - usek zivnostenskeho podnikania a zriadite si zivnost, pricom predmet cinnosti musi byt "poskytovanie pomoci pri kratkodobej opatere deti"
3, spisete zmluvu podla §51 OZ ohladne opatrovania dietata, alebo deti... na jednej strane vy ako zivnostnik, na druhej strane rodicia dietata - treba tu vymedzit kde sa bude dieta zdrziavat, ako to bude so stravou, ci sa jedna o celodennu starostlivost, alebo len ciastocnu, v ktore dni v tyzdni, treba tu osetrit sviatky, vikendy, prazdniny.... dalej sposob fakturacie, odmeny... pripadne sankcie a ine veci
4, budete fakturovat na zaklade zmluvy
5, kazdy jeden prijmovy doklad musite priznat do uctovnictva, resp. ak budete uplatnovat paualne vydavky, ste povinne viest evidenciu prijmov, no a musite z toho platit dan 😉 resp. aj preddavky na zdravotne a socialne poistenie....

no a je to 🙂))

mamicka, ktora si vam da dieta opatrovat, potrebuje:
- podat si ziadost o prispevok na starostlivost na urade prace
- prilozit k nej vasu kopiu zivnostenskeho listu, zaroven prilozit kopiu zmluvy o opatrovani
- kazdy jeden mesiac musi nosit na urad prace vami vystavenu fakturu a dokladovat uhradu ( ci prijmovym dokladom, alebo vypisom z uctu a nasledne to urad prace bude preplacat

kisska
22. dec 2010

doplnim kaktusik: kod pre volnu zivnost je 29.5 (http://www.szk.sk/rozdelenie-zivnosti/volne/ )