Ako vyzerá zápisnica pri dedičskom konaní?

2. mar 2023

Ahojte, viete mi povedat ako to vyzerá na dedicskom konani? Je tam nejaka teta ktora zapisuje vsetko ako na sude alebo sa to nahrava? Zapisnica je nieco ine ako to uznesenie co dedic dostane?
Dakujem

andreagartnerova
2. mar 2023

Zápisnica je v podstate podobná uzneseniu, používa sa aj keď sa pojednávanie odrocuje. Uzatvára sa tam dohoda a následne notár vyhotoví uznesenie. Nič sa nenahráva a zapisuje to buď zapisovateľka alebo sám notar. Je to na každom notárovi.

autor
2. mar 2023

@andreagartnerova dakujem. A po ukonceni konania dostane dedic zapisnicu aj uznesenie aby bolo jasne ze su totozne?

darinka60
2. mar 2023

Ja som to riešila minulý týžden,prišiel notár-nič nenahrával,povedal takú tu omáčku okolo toho paragrafy,skontroloval občianský preukaz,povedal čo nebohý človek vlastnil/dom,byt,pozemky,peniaze/,spýtal sa či príjmam dedičstvo,šiel k zapisovatelke,tá to všetko zapísala ,vrátil sa ,dal mi všetko prečítať a podpísať,podpísal on,zaplatila som notársku daň,dal mi originál rozhodnutia a šla som preč.

andreagartnerova
2. mar 2023

Nie, iba uznesenie. Zápisnicu sme dávali čítať na pojednavani a notár ju v podstate prečítal. Ale keď niekto chcel sa mu odfotila. Potom sa to zurnalizuje do spisu.

autor
2. mar 2023

Dakujem pekne za odpovede