Ako vypočíťam výšku nezamestnaneckého z polovičného úväzku?

1katusik1
22. máj 2018

viete mi niekto poradit ako si vypocitat pribliznu davku v nezamestnanosti z polovicneho úvazku? pocitaju sa iba odrobene dni delene mzdy alebo cele mesiace delene mzdou? konci mi rodicovska dovolenka a pocas nej som 3 mesiace robila na polovicn ypracovny pomer. myslela som ze budem mat maximalnu davku a po zapocitani tohto pomeru neviem co mi vide a ci sa mi na to nezamestnanecke oplati vobec ist. Dakujem

evittam
23. máj 2018

@1katusik1 VZ pre podporu bude tvoj hruby prijem za posledné 2roky pred žiadosťou o podporu-piseme to tu uz dookola a nielen v jednej diskusii. Počítajú sa kalendarne dni. Cize ak si napr.za 3mesiace mala hrubý príjem 1000Eur tak:
1000/90 (podľa toho ktore mesiace si bola zamestnana)=11,11Eur*50%=5,55Eur/den tvoja podpora v nezamestnanosti.

1katusik1
autor
23. máj 2018

@evittam áno to viem a je mi ľúto ze stým obťažujem len som potrebovala vedieť ci sa pri polovičnom pracovnom pomere počítaju kalendárne dní tiež na polovicu alebo normálne ly mesiac, inak je to na hlavu

evittam
23. máj 2018

@1katusik1 Co je "na hlavu"? Plati co pisem. Kalendarne dni a ziadne delenie. Davky sa tiez nedelia polovicou kalendárneho dna.