Ako vybaviť rodný list po pôrode vo Viedni?

chanti30
20. okt 2010

ahojte. Je tu nejaka mamicka, ktora rodila vo Viedni? Ako sa postupuje potom pri vybaveni s rodnym listom? Je mozne nejako obist slovensku ambasadu vo Viedni a ist to vybavit priamo niekam na slovensko?

bianca
20. okt 2010

ja som sice nerodila vo Viedni no myslim ze postup bude podobny ked nie rovnaky.Najprv musis na matriku pre rod.list v danej krajine.To ti urcite poradia v porodnici.U nas isiel na matriku tatino a od sestriciek dostal este aj mapku a instrukcie.Nasledne mozte zaziadat o slov.rodny list na matrike na Slovensku no ten ti nevystavia pokial nebude original z danej krajiny.Vybavovanie trva cca 3 mesiace lebo matrika kam podla trv.bydliska dieta patri bude posielat podklady do BA do specialnej matriky a oni poslu slov.rodny list.
je pravda ze ja som rodila v CR a mozno bude postup iny

vampgirl
20. okt 2010

Ahoj, je tu tema "porod v Hainburgu", kde o tom bolo viackrat pisane... (Teda predpokladam, ze nie je velky rozdiel medzi tym, ked rodis vo VIedni a v Hainburgu, co sa byrokracie tyka.)

V podstate myslim treba dat na Slovensku uradne prelozit rakusky RL a ten zaniest na osobitnu matriku, prip. na matriku v mieste trvaleho bydliska (ak mas na Slovensku trvale bydlisko) a stade ho oni poslu na osobitnu matriku. A potom ti do nejakej lehoty pride slovensky RL (dva-tri mesiace?).

Ak si precitas tu diskusiu o Hainburgu, urcite to tam je popisane podrobnejsie, mna to este len caka o par tyzdnov, takze vlastne skusenosti zatial nemam...

vefi89
20. okt 2010

toto som našla:Po porode sme s priatelom museli ist na slovensku ambasadu,kde musel dat otec suhlas s priezviskom dietata/ nie sme manzelia/.Museli sme ist na matriku v obvode v ktorom sme byvali a tam nam vystavili angl.rodny list.S tym sme potom sli opat na slov.ambasadu a oni potom posielali kopiu rodneho listu na slovensku matriku v Bratislave,kde nam vystavili slovensky rodn7 list.Na slov.ambasade nam vystavili aj jednorazovy cestovny pas,kedze sme sa o par mesiacov vracali natrvalo na Slovensko