Ako vybaviť papiere na poistenie a prídavky, keď manžel robí vo Francúzsku?

evulil
27. júl 2020

Ahojte.. Ja síce nebývam vo Francúzsku ale manžel mi tam pracuje... Potrebujeme radu-pomoc... Ako vybaviť zdravotné pri poistenie k manželovi a prídavky.. Na SK my povedali ze nemám na nič právo keď manžel pracuje v zahraničí, nemáme nikoho kto by nám s tým vedel pomôcť.... Nasla by sa tu dobrá duša co by nám s tým pomohla? Kľudne aj zaplatíme, len sa bojím aby sme na SK nemalo dajaké problémy (vracat za zdravotné.. Atď..)

ckocka
27. júl 2020
iveta143
27. júl 2020

@evulil mojej sestry manzel pracuje sice v Nemecku, a ona preto ze je nezamestnana, byva na svk, tak preto je s detmi poistena v Nemecku.on je zarobkovo cinny, ma nemecku zmluvu...takze beru aj pridavky na deti z Nemecka

evulil
autor
27. júl 2020

@iveta143 my to isté... Ale nik nám nevie pomôcť ako je to vo Francúzsku... Francúzsko malo že robia... Tak. Nevedia.. Rakúsko a Nemecko v pohode.. Môj. Mm pracuje vo Francúzsku, ja doma na rodičovskej - neplatenej.. Manžel pracuje cez Francúzsku agentúru pre Francúzov, býva vždy inde a nemá ani adresu.. A ze toto je kameň úrazu... Keď nemá adresu. A jedna pani nám. Povedala ze deti by mali chodiť do školy vo Francúzsku ak by sme chceli prídavky.. Hm

iveta143
27. júl 2020

@evulil no mozno kazda krajina to ma inak neviem...sestrin manzel pracuje na turnusy na kamione,takze tiez nema trvalu adresu v Nemecku, len tu pracovnu zmluvu, ze pracuje pre Nemca...deti navstevuju skolske zariadenie tu na Slovensku a ona je doma,akoby tiez na predlzenej rodicovskej neplatenej, kedze sa nemoze zamestnat kvoli tomu, ze je v podstate na deti sama...iny kraj iny mrav, asi tak....

evulil
autor
27. júl 2020

@iveta143 presne to iste... Len Francúzsko..