Ako vybaviť modrú kartičku na auto?

stejan
11. feb 2020

Mám na 50% diagnózu. Čo všetko potrebné potrebujem aby som si vybavila modrú kartičku na auto aby sme mohli z autom parkovať na vyhradenom mieste. Prípade čo všetko musím vyplniť doklady.Ďakujem

tanapeta
11. feb 2020

@stejan to záleží od diagnozy, nie od %. Stačí žiadosť a mať diagnózu, na ktorú schvalujú individuálnu prepravu t. j. parkovací preukaz. Nie všetci, ktorí sú ZŤP majú nárok na parkovací preukaz

stejan
autor
11. feb 2020

@tanapeta ďakujem to som nevedela 🙂

ivkazba
11. feb 2020

@stejan presne ako píše @tanapeta záleží od diagnózy. Môj otec má plný invalidný ale i tak na parkovací preukaz nárok nemá, pretože mu fyzicky nič nebráni parkovať na normálnom parkovacom mieste.

lentilkaxxx
11. feb 2020

@stejan. S radosťou Ti na UPSVaR oznámia, že ani ZTP so sprievodcom, plná invalidka - vymenené 2 bedrace a 1 koleno, problémy s chrbticou dotyčnému nebránia s pomocou rodinného príslušníka a 2 barlí dopraviť sa aj hromadnou dopravou. Výsledok: nie je odkazaný na individuálnu dopravu. Takže parkovací preukaz nedostane.
Odôvodnenie: akonáhle náš nárok na individuálnu prepravu, môžeš žiadať o príspevok na auto a tiež na PHM. Toto neradi dávajú.
Veľa šťastia pri vybavovaní

15janina
17. máj 2022

@tanapeta prosim,vypisujem ziadost o ZTP,neviem ci vypisat udaje o zakonnom zastupcovi. Som onkologicky pacient a artritida.dakujem