Ako ukončiť pandemickú OČR on line?

dazdovka
4. mar 2021

Ahojte dievčatá, podarilo sa mi ísť minulý týždeň v pondelok na pandemickú OČR, lebo povaha mojej práce je taká, že homeoffice neviem zvládať keď sú deti zároveň doma na dištančnom. Riešila som to on-line na stránke sociálnej poisťovne, ale teraz neviem ako to mám ukončiť, lebo decká mi od pondelka idú do školy na prezenčnú výuku. Poradíte pls?

hradnapani
4. mar 2021

nijako. Na konci mesiaca napises do cestneho vyhlasenia, ktore dni si ju cerpala a ktore dni si pracovala. Ak bude treba, v buducnosti mozes cerpat ocr znova a nemusis sa na nu prihlasovat, preto sa ani neukoncuju.

mondolina
4. mar 2021

neukončuje sa, koncom mesiaca pošleš čestné prehlásenie, ktoré dni si bola očr

tusticka26
4. mar 2021

@dazdovka ahoj prosi porad mi ako sa ti podarilo dostat od buduceho tyzdna deti do skolky skolky? ja som rovnako HO, manzel musi do prace ale teda s 3 detmi doma byt na HO uvarit s jednym sa ucit dalsich 2 nemozem nechat bez dozoru... mam uz z toho fakt deplky, minuly rok sme tak chvilu boli a bola som z toho na prasky. Prosim ako ti vzali deti do skoly? aj ja potrebuejm aby mi ich vzali a neviem ci mozem niecim argumentovat, ked vlada si da rozhodutie, ze ak jeden z rodicov na HO, tak deti zostavaju doma, ☹ porad prosim, co mam zohnat aby mi deti do tej skoly od pondelka vzali? dakujem pekne

dazdovka
autor
4. mar 2021

@tusticka26 u nas skolu otvaraju pre vsetky deti (dedinska skola), tato kompetencia je v rukach riaditela skoly.

dazdovka
autor
4. mar 2021

@hradnapani
@mondolina dievčatá, to čestné vyhlásenie posielam do sociálnej poisťovne, ci kam?

ela90041
4. mar 2021

@tusticka26 aj u nas otvori skolka iba pre hrstku deti, lebo malo rodin vie splnit taku podmienku, ze ani jeden z rodicov nema umozneny home office. Skoda ze nie su jednotne postupy, kazda skolka rozhodne inak. Keby islo o par dni, tak sa to da chapat, ale za poslednych 12 mesiacov neboli v skolke 7 mesiacov, neda sa donekonecna byt na OCR alebo sa v efektivnosti dostat na pozadovanu uroven pri detoch doma.

mondolina
4. mar 2021

@dazdovka
áno, SP ti prepláca očr

hradnapani
4. mar 2021

@dazdovka ano, to tlacivo je online priamo na stranke SP, tam ho vyplnis, stiahni si kopiu aj do svojho pocitaca/ mobilu a odosli

zuzkakach
4. mar 2021

Prosim vas neviete, ako to je aj nasa skola otvara skolu len pre par deti, nesplname podmienky, aby nase mohli ist do skoly...mam tretiaka a stvrtaka..ale vraj tym, ze je skola otvorena pada mi narok na OCR, ved to je chore!!! Ved moje deti tam ist nemoze a robit a nimi doma ked im online vyucivanie konci o 10.20 je nemozne. DAKUJEM

dazdovka
autor
4. mar 2021

@zuzkakach ak nespadas pod tu kritickú infraštruktúru a ani sa ti nedá popravde podať plný výkon na homeoffice, tak pokračuj na OČR.

zuzkakach
4. mar 2021

@dazdovka si si ista? mne dnes volala ucitelka a dala mi tuto info, ze tym, ze je skola otvorena, ze nemame narok na OCR

dazdovka
autor
4. mar 2021

@zuzkakach luskala som tu práve teraz tri dni diskusie o pandemickej očr, tiež sa pýtali baby na toto. Že tým, že nejdeš robiť (povaha tvojej práce je taká, že sa nedá plnohodnotne pracovať z domu) nemáš príjem a teda berieš pandemicku OčR.

zuzkakach
4. mar 2021

@dazdovka nasla som nieco lepsie aktualne
https://najmama.aktuality.sk/clanok/314436/pand...
Tu je jasne napisane, ze na OCR mas narok ak je skola zatvorena, alebo je v obmezdenom rezime.