Ako to je s platením smeti pri striedavej starostlivosti?

5. jún 2022

Dobry deň,
Ex môjho manžela vyžaduje, aby sme jej poslali/zaplatili za smeti. U manželovej ex je malá prihlásená na trvaly pobyt, k nám chodí ob týždeň...
Ako to je my jej máme zaplatiť smetí?
V rozhodnutí nemajú o tomto nič písané...

dadis
5. jún 2022

Zaplatte polovicu.

ukulela
5. jún 2022

Mesto vyrubuje poplatok za smeti aj dietatu v mieste tevaleho pobytu. Ak nemaju urcene vyzivne, a je na dohode, ze skola atd sa plati na pol, je korektne zaplatit aj polovicu poplatku za smeti za dieta. Je to naklad na dieta. Je problem ta dvacka za rok?

autor
5. jún 2022

@ukulela Určite nie, len ona chce za celý rok, aby sme platili...

dadis
5. jún 2022

Ved moze chciet. Ferove je zaplatit polovicu.

autor
5. jún 2022

@ukulela my platíme aj školu, lekára, výlety všetko 100% ona neplatí nič

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadis
5. jún 2022

Ved zriadte ucet, kde budu prispievat obaja rodicia rovnakou sumou a z uctu sa budu platit taketo naklady - smeti, obedy, vylety, lekar, svp, zrps, kruzky. To musi byt vsetko v sudnom rozhodnuti? 😫 Tvoj partner ako otec sa ma snazit dobre s matkou svojho dietata vychadzat, aby mu nic nechybalo a aby nemali medzi sebou konflikt.

autor
5. jún 2022

@dadis To je jasné, polovica je fér

sense
5. jún 2022

Zaplatila by som max polovicu

ailiba
5. jún 2022

Je to o dohode, ked je striedava starostlivosť. Vlastne by ste vsetko mali platit na polovicu. Ak ma problem so smetami, tak jej povedzte, ze zaplatite polku, ked oni zaplatia polovicu za skolu, lekara....

ukulela
5. jún 2022

Dala by som jej polovicu. Neviem, ci platba za skolu atd je urcena v rozsudku, ci nie. A zas nemyslim, ze by matka nemala ziadne naklady, v zmysle, ze nic neplati. Alebo mozno nema z coho. Dalsa vec, kedze riesis co je a nie je v rozsudku, asi nemate dobru komunikaciu. Platite nad ramec, resp vam ona nepreplaca, co urcil sud?

dadis
5. jún 2022

@ailiba Taketo "natahovacky" su pre dieta najhorsie, aby sa balo zo skoly priniest sek alebo pytat na vylet. Sama som samozivitelka a poviem ti, nie je to ziadna sranda zivit dieta bez vyzivneho. Nikto v tomto zasranom Slovensku nemysli na to, ze zeny zarabaju v priemere menej ako muzi. Aby este o to vyzivne v striedavej nepoziadala, lebo jednoducho bude musiet, aby dieta mohlo ist na koncorocny vylet alebo k zubarovi 😡. Doba je tazka, ak mate tie peniaze na vylet, doktora ci smeti, tak to jednoducho zaplatte, ved su to peniaze pre to dieta.

yasmeena
5. jún 2022

mna to zarazilo-ona sa nehanbi pytat za smeti svojho dietata? zas netreba vsetko drankat od chlapov...obzvlast ked ako pises vsetko platite vy.....tvoj muz by si mal lepsie strazit svoje financie,hoci ide o jeho dieta-nemoze dotycna pani mat striedavu starostlivost-ale pritom si nechat vsetko platit...zaplatte polovicu-ale rovnako aj v inych vydavkoch,treba jej to na rovinu oznamit...kvoli tomu tvoj muz nebude horsi otec...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tosomja
5. jún 2022

Nie, nezaplatila by som. 🤔 Ak áno, tak aj zvyšok nákladov na polovicu.

maris5
5. jún 2022

Najvyssi cas zacat plati vydavky pol na pol. A nenechavat sa vyuzivat.

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maris5
5. jún 2022

@zoro9836 ako mu bude robit prieky? Maju striedavu statostlivost, tam si nemoze vymyslat, ze mu neda dieta, lebo....

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ailiba
5. jún 2022

@dadis mas pravdu... Skor by mi islo o to, aby si uvedomili, ze nie su jedini, co nieco platia. Bez urazky, ale poplatok za smeti nie je taky vysoky... Skor to bude nejaka buzeracia. Ale samozrejme, vsetko je o dohode. Ked viem, ze zarobim 2x tolko, ako ten druhy, tak pravdaze zaplatim viac.

laviedeluz
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danica2711
5. jún 2022

Pána,to fakt niekto rieši TOTO?! A keď malá nie je u nej, matka neprodukuje smeti? Aká polovica smetí, veď väčšinu smetí (či je dieťa u nej alebo nie) vyprodukuje dospelá osoba, tak keď už niečo platiť, tak štvrtinu, a to sú už také šušne, že to nestojí za reč...

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ailiba
5. jún 2022

@zoro9836 malo by to byt tak, hlavne co sa tyka zakladnych poplatkov... Ale nevieme nic o ich situacii. Urcite to chce debatu. Jasne, ze nema vsetko platit jeden, to je nezmysel....ale tak je to na vzajomnej dohode. Zato chciet preplatit poplatok za smeti mi pride proste buzeracia, ale tak nevieme, ako sa rozisli...

autor
5. jún 2022

@dadis veď my platíme všetko....minulý týždeň bola mala u mamy...a ex volala pondelok, že malá ide v stredu na jednodňový výlet zo školy tak ma doniesť 4€ na vylet 😶 býva od nás 40km...

autor
5. jún 2022

@ukulela máme v rozhodnutí, že máme platiť školu, lekára, krúžky....

autor
5. jún 2022

@dadis no ona je samoživiteľka, ale my máme spoločne 3deti resp 4 aj s malou...a ja som na materskej....viem, že to má ťažké, ale aj my