Ako to je, keď jeden člen rodiny nepôjde na celoplošné testovanie?

24. okt 2020

Ja, manžel,a dvaja synovia ideme na testy
Dcéra 17 ročná čiastočne imobilná nie úplne odmietá ísť na testy...že radšej vydrží doma
Keď my budeme otestovaní môžme normálne chodiť von? Aj keď dcéra otestovaná nebude?
Prosím o objasnenie,nechcem ju nútiť...
Ďakujem

ikissedagirl
24. okt 2020

pokial viem, tak vsetci budete v karantene 10dni, kedze zijete spolu.

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
avril299
24. okt 2020

ak budu Vase testy negativne a dcera sa neda otestovat, plati pre nu o nieco prisnejsi zakaz vychadzania ako pre zvysok rodiny, ktora sa otestovat dala:

Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska BEZ TESTU:
- v čase od 1.00 do 5.00 h
- cesta na testovanie
- najbližšie potraviny, lekáreň, lekár
- starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie
- spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska, pohreby

pre zvysok rodiny s negativnym testom bude platit to iste, co pre dceru bez testu a k tomu este nieco naviac:
Výnimky zo zákazu vychádzania mimo bydliska S NEGATIVNYM výsledkom testu:
- cesta do zamestnania
- sprievod dieťaťa do školy
- najbližšie potraviny, lekáreň, lekár, starostlivosť o blízku osobu, starostlivosť o vlastné hospodárske zvieratá, venčenie spoločenských zvierat do 100 metrov od bydliska,
- pohreby
- cesta na poštu, do banky, do poisťovne, čistiarne, autoservisu, na čerpaciu stanicu pohonných hmôt
- pobyt v prírode (v okrese bydliska)

karantena a teda UPLNY zakaz vychadzania bude platit IBA pre osoby s POZITIVNYM vysledkom testu

ikissedagirl
24. okt 2020

tu nejde o kontrolu. tu ide o bezpecnost. napriklad pasy v aute pouzivate tiez kvoli bezpecnosti a nie kvoli pokute. prestali by ste ich pouzivat, keby nehrozila pokuta ?

brna1989
24. okt 2020

Mne sa zdá,že imobilni občania patria do vynimky ako ľudia nad 65 a deti pod 10rokov.skus na RUVZ zistiť telefonicky ako to je
Pokiaľ vás neuda nejaký sused,si myslím,že to policajt,ktorý vás zastaví nijak nezistí
Ale zase, o tom to je..ak to bude takto robiť každá druhá rodina, že veď policajt to aj tak nemá šancu zistiť, tak vieš..je to sebecké.chceme všetci ,aby to už skončilo

luba41
24. okt 2020

môžete

autor
24. okt 2020

My tiež chceme aby to už skončilo preto sa ideme testovať len dcéra to odmietá z dôvodu že nikam aj tak nechodí a že vydrží doma boji sa toho testovania...

autor
24. okt 2020

@avril299 takže nemusí sa ísť testovať dcéra a my otestovaní môžme normálne fungovať?

avril299
24. okt 2020

nemusi ist dcera na testy, to zvysok rodiny neovplyvni, ci pojde, ci nie... len treba dodrziavat tie body, ktore su uvedene, ked mate negativny test 🙂

bettie
24. okt 2020

To si over u lekara nie na MK, podla mna je to blbost, ked zijete v spolocnej domacnosti a ona by bola nahodou pozitivna, nechcela by som byt kolegyna niekoho z Vas.

bettie
24. okt 2020

@avril299 ak davas rady, mala by si si byt ista, zdroj: korona.gov.sk "Dĺžku Vašej karantény by ešte mohli ovplyvniť pozitívne výsledky testov v tomto období testovaných spolubývajúcich vo Vašej domácnosti (mieste karantény). Karanténa sa predlžuje v závislosti od dátumu pozitívnych výsledkov týchto osôb.
V prípade, že budete negatívne testovaný na COVID-19, karanténa sa Vám predlžuje v závislosti od dátumu pozitívnych výsledkov týchto osôb."

avril299
25. okt 2020

@bettie a kto z autorkinej domacnosti MA pozitivny test? neviem o com to tu Ty tocis 🙈 ved ak sa dcera neda otestovat, tak nie je automaticky povazovana za pozitivnu, ale ma IBA prisnejsi zakaz vychadzania, NIE karantenu... Ty sa nauc citat s porozumenim, ked chces poucat, ja mam informacie overene ;) peknu nedelu