Ako si vybaviť neplatené voľno?

gabriela1692
4. feb 2021

Ahojte, vie mi niekto poradiť ako postupovať pri vybavovaní si neplateneho volna? Potrebujem si vziat 3 dni.. Potrebujem poslat tlačivo na socialnu poistovnu? Vec je taka ze som podala vypoved a do konca februára som v práci nakolko výpovedná lehota.. Od. Marca sa evidujem na urade prace ale potrebujem vedieť ako uhradiť zdravotku za tie 3 dni? :D prepacte za blbe otazky no mam len 20 a som v prvej práci na tpp.. Mimochodom nepotrebovala by som si ho brať ale zamestnávateľ mi dal ina 1.5 dna za 3 odpracované mesiace... Navyše mi na výplatnej paske ukazuje 21 dni... Nechapem preco... Z novembra sa mi mal prenášať na nový rok 1 den dovolenky ale sefka mi ho stiahla aj ked som bola pn a nie na dovolenke

nafka0483
4. feb 2021

@gabriela1692 Postup je nasledovny:
1. Poziadat zamestnavatela o nahradne volno na prislusne dni
2. Pockat, ci zamestnavatel bude suhlasit
3. Ak suhlasi, tak sa nahlasit na zdravotnej poistovni a prislusne dni zaplatit

lucka_ke
4. feb 2021

aké tri dni potrebuješ? zatiaľ máš pracovný pomer, po jeho skončení ideš na úrad práce, upresni

juliatriscova
4. feb 2021

@gabriela1692 požiadaš zamestnávateľa o neplatené voľno, ak bude súhlasiť, tak ťa nahlási do sociálnej poisťovne na tieto 3 dni...v zdravotnej poisťovni sa prihlásiš na tie tri dni a zaplatíš si to......dovolenku za rok 2021 máš nárok za každých 21 odpracovaných dní nárok na 1,5 dňa......

ibrunova
4. feb 2021

@nafka0483 ona chce neplatené, nie náhradné

nafka0483
4. feb 2021

@ibrunova Ja viem, pisem postup pre neplatene. O tom nerozhoduje ona, s neplatenym volnom musi zamestnavatel suhlasit. Cize ona o neho musi poziadat, zamestnavatel musi schvalit. Odhlasi ju z poistovne na tie dni a ona sa musi prihlasit na zdravotke a doplatit si to.
Co sa ti na mojej odpovedi nezda?

Ale tiez neviem na ktore dni chce to nahradne volno, ked pise ze zmluva jej konci koncom februara a od marca pracuje.

hettinka
4. feb 2021

@gabriela1692 nerieš neplatene, chod radšej na Pn na tie 3 dni. Ešte máš nárok aj na paragraf - ošetrenie na 7 dni na seba. To sa nekrati ani ak pracuješ iba ro marca.

gabriela1692
autor
4. feb 2021

@hettinka ano rada by som ale moj zamestnavatel mi to neumoznuje... obabrali ma o 1 den dovolenky a tvrdia ze za 3 mesiace mam narok na 1 a pol dna dovolenky co je blud..riesim to uz s uctovnickou nakolko som mala naplanovanu 28dec dovolenku vdaka ktorej sa mal ten den vycerpat no ale 27 som bola covid pozitivna cize mi moja uzasna zamestnavatelka dala naraz dovolenku aj pn aj ked vedela uz 27 ze mam covid.. ako som rada ze odchadzam...

gabriela1692
autor
4. feb 2021

@hettinka osetrenie no je to komplikovane lebo mam lekara v KE a ja byvam uz v BA.. cize po pn by mi musela ist mama a zaslat mi ju postou no proste cele zle :D a to ani neviem co by som povedala doktorke..

nafka0483
4. feb 2021

@gabriela1692 Nemoze ti v dochadzke vykazat naraz aj dovolenku aj PN. PN rusi planovanu dovolenku.