Ako si vybavím PN, keď obvodná nedvíha?

31. jan 2022

Ahojte prosím Vás ako si nahlasime PNku,keď doktorka od rána nedvíha telefón, a dovolenku nemá určite :(
V piatok večer mi volala vedúca,že jej vyšiel pcr pozitívny a má vysoké horúčky, že keď som s ňou bola v kontakte, musím ísť do karantény a ísť na pcr a nahlásiť si PNku,keďze som mala robiť sobota-nedela- pondelok.
Keďže cez víkend obvodná nerobí, tak jej volám dnes ale absolútne ani zvuk ani obraz 😶😶😶
Neviete mi prosím poradiť, čo mám robiť? Ako si tu PNku nahlasim inak? Dá sa to cez to koronagov,či jedine skúšať jej volať? Vďaka za odpovede

michaelam2
31. jan 2022

Neviete ist za nou alebo tam niekoho poslat nech aspon pozrie ci robi? Mozno ju zastupuje iny lekar

autor
31. jan 2022

@michaelam2 tak nakoľko som v karantene,keďže som priamy kontakt, tak tam ísť nemôžem, na pcr som objednaná až zajtra, takže nechcem riskovať, že by som nedabojze nakazila lekárku (ak som aj ja pozitívna).
No poslať tam nemám koho, lebo bývame na dedine a ona je v meste 🙈 no robí do pol 2hej, budem skúšať volať,keď sa nič iné nedá robiť

evitka83
31. jan 2022

Zavolajte si do socialnej poistovne

autor
31. jan 2022

@evitka83 tak ak nedvihne, tak budem to musieť tak vyriešiť, vďaka

michaelam2
31. jan 2022

Tak skuste ju este vyhladat na stranke e-vuc.sk, tam zvykne byt napisana nepritomnost lekara a aj kto zastupuje…ak teda nedviha preto lebo tam nie je

h2
31. jan 2022

Nemá mailový kontakt? Ináč asi niekoho poprosiť, nech tam zabehne...

terina25
31. jan 2022

A nevies ineho lekara kt.tam robi? Aby si zavolala jemu. Alebo tomu kto ju ma zastupovat.

autor
31. jan 2022

@michaelam2
@h2 no nejako to skúsim poriešiť, prvýkrat idem riešiť PNku, aj karanténu aj pcr 🙈 a akurát teraz keď to potrebujem, sa s ňou neviem spojiť, zákon schválnosti 🙃
Idem ešte skúsim pohľadať ten mail, či by som nenašla, to nie je zlý nápad, ďakujem ešte raz 🙏

vivincek
31. jan 2022

u nas to bolo tak isto,len sa obrnit trpezlivostou a skusat volat.... vyhnite sa spicke,skuste radsej poobede,snad budu mat menej prace.

ibrunova
31. jan 2022

Niektorí lekári si už vyhradili časy na telefonovanie, inak by celý deň len volali.

autor
31. jan 2022

No na mail neodpovedá 😐 a pracovnú dobu má do 13tej tak teraz neviem čo robiť.
Volať zajtra alebo teda do tej sociálnej.
Mne len ide o to,aby som proste zle nemala alebo čo

ivet294
31. jan 2022

Ahoj ale ved kľudne treba sa registrovať pnku na korona.gov...

ivka185
31. jan 2022

Skusat volat dokola,ja tiez dnes som volala mozno 10x a nakoniec dvihli. Syn vola teraz tiez stale a este mu nikto nedvihol.

autor
31. jan 2022

@ivet294 a budú mi to vedieť rátať od soboty? Ak si to zaregistrujem dnes?

autor
31. jan 2022

@ivet294 a tu je problém, lebo obvodná mi to nevystavila 😶

ivet294
31. jan 2022

Tak to ma mrzí, že som nepomohla...

mogaa
31. jan 2022

stačí ak zavoláš zajtra lekár vie karanténnu PN vystaviť aj spätne.....