Ako prebieha posúdenie invalidného dôchodku u posudkovej doktorky?

17. jún 2024

Ahojte. Chcem sa opýtať na to, ako prebieha posúdenie invalidného dôchodku u posudkovej doktorky?

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
markusrasford
17. jún 2024

Väčšinou je v kancelarii lekár a zapisovateľka. Lekár si prezerá lekárske správy ktoré si odovzdala na sociálnu poisťovňu. Občas sa niečo opýta. V prípade ze sa ta opýtať ako sa cítiš aké máš ťažkosti sa ty sťažuj, nariekaj. Nehovor ze sa ti polepsilo alebo niečo v tom zmysle.

alickapusinka
17. jún 2024

Ja tak isto veľa chorôb a tiež nič takže asi tak. Bude sa vypytovať nejaké veci a pozrie papiere. Je tam aj zapisovateľka.

martinkatinka
17. jún 2024

A pripomeniem, ze diagnozy su tiez v tabulke. Nemoze si sam lekar urcovat percenta.

kaktusik007
19. jún 2024

@markusrasford a toto je blbost, ze stazuj sa, nariekaj... To robia vsetci. Ja som povedala ze sa mam dobre - ano, ostala mierne povedane zaskocena, ale ja som sa naozaj mala dobre - bola som necely rok po operacii chrbtice, a uz som dokazala chodit samostatne, nebola som leziacim pacientom ako dovtedy..... Takze som jej to na plne usta povedala.... Ona potom sa chytila reverzu, ktory som podpisala pri prvej hospitalizacii - na co som rovnako mala argument, bola som hospitalizovana v nemocnici A, a v nemocnici B som mala termin magnetickej rezonancie. Z nemocnice A mi odmietli umoznit na tu rezonanciu odist - ani tak, ze by ma zaviezol niekto z rodiny, a uz vobec nie prevoz sanitkou. Tak som sa nastvala a podpisala reverz... Posudkova si iba pozrela cas prepustenia z nemocnice A, cas magnetickej rezonancie v nemocnici B a teda myslela si svoje....

A inak, mna aj fyzicky vysetrovala... Mala take tie spravne tahy, ktore kebyze simulujem, nemam sancu.... takze vysledok? doktorka, ktora zamieta 70% vsetkych ziadosti o ID (ta najhorsia u nas v okrese) sa mi este ospravedlnovala, ze mi viac % dat nemoze, lebo zakon....
@taynee tak dolezita je diagnoza a %, ktore su jej priradene v zakone o socialnom poisteni... ak dali 20%, tak proste inak asi nemohli... Si to tam pozri a vies si odkontrolovat.... Moj stav ma rozpatie 35-45%, mne dali 45% a este sa teda ospravedlnovala, ze nemoze viac.... lebo viac u mna je uz tak, ze by som bola plienkovana -- a tam je 70-80% - akoze dakujem, radsej sa uspokojim so 45%, ako mat 70% a neudrzat stolicu.....

markusrasford
19. jún 2024

@kaktusik007 co je pre teba blbosť inému mu to môže pomôcť

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
20. jún 2024

@taynee no bolesti nestacia, tam musi byt dlhodoby nasledok. Nefunkcnost koncatin - a tam je prave druhy rozsah 35-45% - viem to, lebo to je moja diagnoza ;) a ano, prve pismeno je nejak okolo 20%. takze ak ma iba bolesti - smola, nech berie analgetika, pracovat moze.

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaktusik007
20. jún 2024

@taynee a toto vsetko ma ako hodnoverne preukazane? nemas sancu - jedine poskodenie zraku, co je ale hlupost aby bol zrak poskodeny z chrbtice.
trpnutie ruk - vypadavaju predmety? stratil silu uchopu? Nevie ruku ovladat, nevie nou hybat?

akoze sorry, ale za to ze ma nieco boli sa fakt ID nedava

taynee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz