Ako prebieha kolaudácia domu?

26. apr 2023

Ahojte,ako prebieha kolaudácia domu? Dnes nám príde skolaudovat dom a som sama doma z deťmi tak chcem vedieť ako to prebieha ci to skolauduje sám

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
26. apr 2023

vezmu si stavebnu dokumentaciu a kontroluju, ci je vsetko postavene podla nej - hlavne kontroluju, ci sedia okna, umiestnenie na pozemku, ci mate zabradlia a podobne. Potom vsetky revizne spravy, potvrdenie od stavebneho dozoru, kotol, kachle, kominy, revizne sachty, retencnu nadobu.. Uz si presne nepamatam, ale nebolo to nic narocne, ak mate v poriadku papiere..

deti95060810
26. apr 2023

ako kde...
u nás prišiel jeden pán na bicykli -čakala som aspoň skupinu 5-7 ľudí. Najskôr sme troška pokecali o ničom a potom pozrel dom - veľmi zbežne...
Keby bol zobral dok. domu tak by hneď videl že počet okien nesedí.... celé to trvalo asi 20 - 30 min.
Kolega o pár km ďálej - tak tomu ozaj prišla skupina 5 ľudí, a pozerali všetko....ešte aj chodníky vonka okolo domu....🙄

autor
26. apr 2023

@nesvadbovo tak ten pan ma už všetky papiere, pokiaľ viem papiere sú v poriadku...len som chcela vedieť ako to prebieha okolo domu či si to aj sam skolauduje a neviete či aj dnu chodí obzerať?

nesvadbovo
AMBASÁDORKA
26. apr 2023

ano, u nas bola dnu, tam sme vsetko este raz presli (samozrejme, ze vsetky papiere uz mali, ale aj tak)...

andrea_82
26. apr 2023

sám si to určite neskolauduje, musíš chodiť s ním a odpovedať na otázky. U nás chodila pracovníčka spolu so starostkou, jedna s mužom prešla dom aj okolie domu, potom sme všetci spolu spísali zápis. Ja som napríklad bola aj u susedov vonku, keď oni kolaudovali, mali sme nejaké pripomienky.

slniecko5
26. apr 2023

U nas to trvalo cca 30 min aj s kávou, všetko prešiel, sedelo, podpisal. Mali sme všetky podklady dobre pripravené.

autor
26. apr 2023

@andrea_82 tak bude musieť chodiť sám, mam dve maličké deti a som sama doma ta neviem ako to dopadne

katulienocka999
26. apr 2023

Ako kde...u nás sa zdržala 5 minút, prišla, podpísali sme papiere a odišla...ani si nič nepozrela, nemerala..proste absolútne nič 😅 iba sa nas opýtala ci sme dospozicne alebo rozlohou niečo menili..povedali sme nie a nič.. odišla 😁😁

zuzkaa1991
26. apr 2023

Ja som na stavebny urad odniesla vsetky papiere kedze s pracovnickou som riesila vzdy co jej treba...potom.prisla k.nam domov (namiesto starostu) popozerala okna sme.menili pocas stavby popozerala ci sedia pocet.izieb ci mame vnútri všetko dokoncene vonku presla co chyba(cokel plot nemusí byt dokončene) zapisala.do správy a isla na urad pisat papiere kolaudáciu co podpisoval starosta