Ako postupovať pri neuznanej reklamácií?

majusska202
15. okt 2019

dobrý deň,
prosím vás ocino bol reklamovať telefón. zobrali ho na reklamáciu a o 5 dní mu prišla sms, že telefón si môže vyzdvihnúť.Telefón mu podali so slovami, že mu reklamáciu neuznali. Následne keď sa ocino spýtal že či ho aj niekde poslali do servisu keď to bolo tak rýchlo, mu predajca povedal že telefón neopustil predajňu že vraj načo. Druhá vec je keď ukázali ocinovi telefón tak si všimol, že je poškriabaný a predtým nebol. Hneď sa na nich obrátil, že telefón je poškodený a nebol. V reklamačnom liste bolo napísané, že telefón je poškriabaný v pravom hornom rohu( to aj bol ale už nikde inde nebol) a teraz ja poškriabaný na spodku. ocino telefón neprebral a povedal že bude písať do Bratislavy na reklamačné oddelenie.

Na reklamačné oddelenie napísal email, že čo sa mu stalo. nikto sa mu neozval, tak tam potom následne zavolal, kde mu povedali, že jeho podnet je banalita a nebudú to riešiť. toho samozrejme nahnevalo a napísal ja podnet na obchodnú inšpekciu. kde ho kontaktovali s tým , že to nie je ich problém, že to bolo spôsobená škoda nech podá tresne oznámenie.

Pred včerom mi prišiel doporučený list z obchodu, nejaký reklamačný protokol, kde je uvedené už aj tento škrabanec. lenže ocino má reklamačný list, keď podával reklamáciu. v tomto liste čo mu prišiel, je aj napísané, že ak si odmietne telefon prevziať tak mu budú účtovať za každý deň 2e poplatok.

prosím vas viete mi poradiť ako postupovať?

miky25117
15. okt 2019

@majusska202 a z akeho dovodu nebola uznana reklamacia čo bolo telefonu.

majusska202
autor
15. okt 2019

@miky25117 Neviem či to správne vysvetlím ale ocino má iphone a tam je niečo ako zdravie batérie. A to zdravie batérie mu kleslo na 60 % čo povedali že je veľmi zle keďže telefón nemá ani rok. V reklamacii bolo že je to zapríčinené zlou manipuláciou

miky25117
15. okt 2019

@majusska202 tak v tom sa moc nevyznám ale tým že si telefon nevyzdvyhne nič nezíská.moze sa skusit obrátit na sudneho znalca ale v pripade že neuspeje je to na jeho náklady alebo spisat reklamaciu ešte raz že mu nebol telefon vrateny v povodnom stave

miky25117
15. okt 2019

@majusska202 je dobre im tam aj napisat že sa obratite na inspekciu niekedy to zabere sa zlaknu

nikpa
15. okt 2019

@majusska202 po akej dobe ste si uplatnili reklamáciu?

zuzka6542
15. okt 2019

@majusska202 s reklamáciou neporadím ale prosím ta, kde zistím ako je na tom baterka? Ďakujem 🙂

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzka6542
15. okt 2019

@taskataska ahaaaa ďakujem som nevedela 🙂

majusska202
autor
16. okt 2019

@nikpa Po 9 mesiacoch

majusska202
autor
16. okt 2019

@miky25117 Samozrejme to aj urobili tak im povedali že kľudne sa môžu pretože neuspejú

eliska13
16. okt 2019

@majusska202 Čo viem dúfam, že správne na baterku sa záruka nevzťahuje či zmenili to?pred pár rokmi som mala podobný problém.Myslim, že to budu naťahovačky a nič z toho.Takze v tom novom reklamačnom liste už uznali nový škrabanec?je tu skupina právnici radia skus to tam vlozit

gabci_gabca
16. okt 2019

Ako podľa mňa sa proste netreba dať odbiť. Ako ti vlastne vedia dokázať tú zlú manipuláciu?

rooskoliv
16. okt 2019

S bateriou je to tazke. Vacsinou sa strata kapacity/vydrze neda reklamovat, lebo reklamovat sa daju iba vyrobne vady alebo vady materialu. Takze ak sa v baterii nic nepokazilo, ale nevydrzi tak ako predtym, nie je to na reklamaciu.

Su dve moznosti.... obratit sa priamo na autorizovaneho servisneho partnera na posudenie, alebo vyzadovat od predajne vyjadrenie vyrobcu alebo autorizovaneho servisneho partnera. Tusim je v zakone, ze predajca to nemoze rozhodnut, ale iba vyrobca alebo nim povereny servis

nikpa
16. okt 2019

@majusska202 ,,Ak zákazník uplatní reklamáciu počas prvých 12 mesiacov od kúpy výrobku, môže byť jeho reklamácia zamietnutá výhradne na základe výsledkov odborného posúdenia,,

Prečítajte si celý článok na: https://www.podnikajte.sk/zakonne-povinnosti-po... © Podnikajte.sk

Ale neviem či aj pri batérii môžeš žiadať o odborné posúdenie. Skús napísať sem do poradne právnika.