Ako má vyzerať súhlas otca s vycestovaním dieťaťa do zahraničia?

wendy8
16. mar 2014

Chystam sa s dcerkou za rodinou do ameriky na prazdniny. S otcom mojej dcery nie sme spolu ale on s tym suhlasi aby sme tam isli na dovolenku na 3 mesiace. Len potrebujem vediet ako ma ten papier vyzerat ktory musi podpisat aby to bolo spravne a uznali mi to.Existuje nato nejake tlačivo alebo niečo take?

niki101988
16. mar 2014

Ahoj, podobný súhlas nosím v kabelke. Mal by byť spísaný u notára, má obsahovať iniciály dieťaťa aj oboch rodičov najlepšie z OP v prípade rodičov a u dieťaťa nejaký doklad tiež by mal byť uvedený teda predp. pas(meníš doklad meníš aj toto vyhlásenie). Nemal by to byť papier starší ako 6 mesiacov. Musí tam byť veta o tom , že jednotlivý rodič je oboznámený s cieľom cesty, miestom pobytu maloletej a pod. My to máme také trošku všeobecné nakoľko ja s nevlastnou dcérou cestujem za partnerom dosť často a rozne po svete. Ide skôr o to aby mi ju niekde nezbalili, že napatrí ku mne. Myslím si, že vo Vašom prípade treba skor len to o miesto a účele pobytu a podpis oboch rodičov tam máme my

sissy27
17. mar 2014

@wendy8 ja mám info z americkej ambasády, že stačí preklad súdneho rozhodnutia, ktorým je dieťa zverené do tvojej osobnej starostlivosti...