Ako je to s pandemickou OČR, keď je škôlka zatvorená?

rebeca196
31. júl 2020

ahojte kočky, chcem sa opýtať, ako to je s pandemickou očr, mám 5 ročné dieťa od marca som na očr, od pondelka je škôlka zatvorená. Mám ešte nárok na pandemickú očr aj na august? Len info pre tie, ktoré by matu chceli hejtovať, je to prosba zamestnávateľa, plnohodnotne pracujem z domu, takže nie som lenivá, alebo že by som nechcela pracovať :D Ďakujem Vám

veronikaszabova
31. júl 2020

@rebeca196 ano mozes byt este na OČR.

Btw preco pracujes z domu a zaroven poberas Očr

alenah31
31. júl 2020

@rebeca196 plnohodnotne pracuješ s domu a zároveň si na očr už od marca....to sa ako dá prosím ťa? Ale k tvojej otázke - august ešte očr platí....bez podmienky či škôlka/jasle otvorené sú alebo nie - nárok na pandemickú očr za 08/2020 zostáva.

korunka1
31. júl 2020

@rebeca196 zaujímavé. Robíš plnohodnotne a žiješ z očr? Ak ti zam-teľ nič neplatí pomimo, tak si dobrý masochista. A ak ti aj platí, aký význam, okrem okrádania štátu, to má?

alenah31
31. júl 2020

@korunka1 pokiaľ jej zamestnávateľ za prácu na HO štandardne vypláca mzdu - očr jej neuznajú a ošetrovné nevyplatia. Mali sme v práci pár takých vychcaných - na základe ich vyhlásení sme potom dokladovali SP odpracované hod. na HO - to bola iná sranda🙂 Ale možno jej platí na ruku - to už je zasa jej šikovnosť.

katulienkax
31. júl 2020

@rebeca196 to si tu ani nemala pisat ze pracujes a beries OCR, ak to robite na cierno mozes mat z toho problemy taketo veci sa nevesaju na NET, je to medzi tebou a zamestnavatelom

korunka1
31. júl 2020

@alenah31 no veď to, ale toľko snáď vie aj ich mzdárka....
@rebeca196 napíš ako to je, nedáva to veľmi zmysel

alenah31
31. júl 2020

@korunka1 veru to vedieť nemusí - aj ja som mzdárka.....to, že si dala žiadosť aj na očr som nevedela v čase keď sa robili mzdy - vyhlásenie sa posiela k poslednému v mesiaci - prvého sa robia mzdy - normálne sa poslali na účty. Ona mi očr neposlala, - myslela si, že preští systém - neprešťala - videli, že prebehli odvody. A aj keby mi ju poslala tak čo s ňou? Pracovala normálne z domu na plný počet hodín - bola by som jej odpísala, že očr neplatí a nech si to radšej zruší - ale inak to nebola moja starosť.

korunka1
31. júl 2020

@alenah31 že vie o tom, že sa tie dve veci vylučujú...to som myslela , že vie.
To je samozrejme, že keď ti nedajú vedieť..a ty s tým človekom nie si v dennom kontakte a netušíš, že do práce nechodí, tak to zistíš až dodatočne. Ale tu ju sám zam-teľ poslal na očr, snáď sa spýtal mzdárky, čo a ako😀

katulienkax
31. júl 2020

jedine tak ze berie ocr a plati jej na ruku ale toto pisat na net verejne

rebeca196
autor
31. júl 2020

Kočky, robím z domu, pretože je to práca kde si musím udržať klientov a zamestnávateľ mi nič nevypláca.... Bola to dohoda, od septembra prechádzam na inú pozíciu takže sa mi to finančne dorovná .....

rebeca196
autor
31. júl 2020

@korunka1 nič mi nevypláca, musím si udržať klientov a nikoho na zastupovanie som nechcela, pretože by som ho pustila do mojej roboty a to som nechcela.... Bolo to moje rozhodnutie

rebeca196
autor
31. júl 2020

@katulienkax neplatí mi nič na ruku, vysvetlila som to nižšie

alenah31
31. júl 2020

@rebeca196 pandemická očr je normálne do konca 08/2020:
https://www.socpoist.sk/aktuality-pandemicka-oc...

maciatkolulu
31. júl 2020

@rebeca196 T musíš byť inak vypakovana😂😜, verejné napíšeš, ze tie, ktoré by ta chceli hejtovat pre tvoju lenivosť, čo nám fakt môže byť ukradnuté, napises🐱, že plnohodnotné pracujes z domu a pritom si poberaťom ocr, hmmmm, ty nám chceš nahovoriť, že si taká dobrá ka, že plnohodnotné robíš zadarmo a žiješ z ocr😜😜😜😂😂😂🙏ach jaj

korunka1
31. júl 2020

@rebeca196 takže masochista.....tvoje rozhodnutie😂😀

rebeca196
autor
31. júl 2020

@korunka1 žial, teraz áno .... ale ako som písala od septembra mi to prinesie ovocie

katulienkax
31. júl 2020

ja tomu nerozumiem ked predsa je to praca ktora sa da robit ako home office tak ma platit normalne mzdu zamestnavatel, preco ako ze robis a on ti nepklati sak keby si bola v robote tak ti plati za rovnaku pracu mzdy, nerozumiem

veronikaszabova
31. júl 2020

@katulienkax zamestnavatel usetri 🙂

rebeca196
autor
31. júl 2020

@maciatkolulu prosím? Vypakovaná? hm

rebeca196
autor
31. júl 2020

Pretože ďaľších 20 kolegov by chcelo home office a to zamestnávateľ vôbec nechce a nechce aby jeden mohol druhý nie. Tak sme sa takto dohodli, mne to prišlo výhodné, teraz cez prázdniny, lebo nemám kam dať deti. Ja som nikde nenapísala že som na očr od marca, išla som len od 1.7. Nechápem ženy /nemyslím konkrétne teba/ ktoré sa tu hneď pustia do človeka, keď sa chce poradiť a ešte hneď začnú vypisovať že berem očr a zamestnávateľ mi platí na ruku, choré .... Ak by to tak bolo, tak tu verejne nič nepíšem.

veronikaszabova
31. júl 2020

@rebeca196 precitaj si tvoj prvy prispevok a ujasni si mesiace...

alenah31
31. júl 2020

@rebeca196 v príspevku uvádzaš, že si očr od marca. V podstate to je jedno - ten august očr platí, ako si dohodnutá na finančnom odškodnení za mesiace čo si očr a aj tak si pracovala - to je tvoja vec. Len ty vieš či sa ti to oplatí - čiže tieto komentáre preskakuj😉

rebeca196
autor
31. júl 2020

@alenah31 Ďakujem Ti veľmi pekne, áno vidím, zle som to tam napísala, respektíve nedopísala myšlienku, chcela som napísať že od marca bola možnosť poberať očr, ja som tak urobila od júla .... Vážim si normálny ľudský prístup .... Prajem Ti všetko dobré a ďakujem ešte raz