Ako je to s evidenciou na úrade práce, ak do nového zamestnania nakoniec nenastúpim?

zabca1811
6. jún 2019

Zdravím, snad niekto pomoze. Som evidovana na urade prace uz vyse roka. Minuly tyzden som nastupila do zamestnania, pracovna zmluva mi bola dorucena az dnes. Zial práca je taka, ze popravde tu zmluvu ani nechcem podpisat. Zamestnavatel uz ma nahlasil na socialku.... Ja mam len dorucit uradu prace prac. zluvu. Co v pripade , ak by som zmluvu nepodpisala? Som vyradena z uradu prace alebo som nadalej evidovana? Popripade ak by ma vyradili, kedy sa mozem opat evidovat. Co sa tyka pracovnej zmluvy tak ide hlavne o to, ze to co mi bolo slubene sa nezhoduje s tym co je na zmluve, ci uz sa to tyka mzdy alebo naplne prace. dakujem za kazdu radu

korunka1
6. jún 2019

Zmluva mala byt podpisaná pred nastupom....a ak máš skusobnú dobu napisanu v zmluve, tak v nej môžes ukoncit pp bez udania dôvodu

zabca1811
autor
6. jún 2019

@korunka1 dakujem, ano to viem, oni zial naliehali ze potrebuju nastup ihned a ze zmluva pride postou. Viem ze v skusobnej dobe mozem ukoncit pp, len ako je to potom na urade prace? resp. ked nepodpisem zmluvu ktoru som dostala dnes, zajtra mam posledny den aby som to oznamila na urade

vikusjk
6. jún 2019

@zabca1811 na urade sa predsa mozes znova evidovat. Odovzdas zmluvu a aj ukoncenie zmluvy.

zabca1811
autor
6. jún 2019

@vikusjk no pani na urade prace vie, ze som mala nastupit do prace ale tvrdila mi ze este nie som nahlasena na socialke. Teraz ked som videla prac zmluvu a podmienky tak tu zmluvu ani nepodpisem, cize zmluvu ani nemusim odovzdat nie? tym padom som normalne dalej v evidencii alebo sa musim znovu evidovat ? kedze vraj ma zamestnavatel nahlasil do soc poistovne

vikusjk
6. jún 2019

@zabca1811 tak neviem, ci on moze stornovat prihlasku, alebo ta zas odhlasi. Ak nie su v zmluve dosrzane podmienky, na ktorych ste sa dohodli, tak by som ju nepodpisala veru. Na tvoju evidenciu by to podla mna nemalo mat vplyv. Ale pre istotu si tam zajtra zavolaj, alebo rovno osobne zajdi.