Ako je to s dovolenkou počas materskej dovolenky?

helgusa
5. feb 2014

Na materskú som nastúpila 1.januára 2011 do 1. septembra, hneď na to som prešla na rodičovskú dovolenku, ktorá mi končí 14. februára 2014. Pred materskou som celú dovolenku mala vyčerpanú, len som sa dozvedela, že počas materskej nabieha normálne dovolenka ako keby som bola v práci, len počas rodičovskej sa kráti. Vedel by mi to niekto vypočítať?

Veľká vďaka,

Helgusa

monicm
5. feb 2014

Ideálne je obrátiť sa na personálne oddelenie vašej firmy,pretože dovolenku ti môže ovplyvniť aj kolektívna zmluva.Personálne ti to vypočíta najpresnejšie.

gapa
5. feb 2014

za rok 2011 máš nárok na celoročnú dovolenku bez krátenia. Doba md sa berie ako výkon práce=odpracovanú dobu a vdaka nej máš odpracovaných aspon 60dní (čo je podmienka na nárok na celoroč.dovolenku, tiež je podstatné, že tvoj prac.pomer trvá celý kalend.rok) a neodpracovaných dní máš menej ako 100 (soboty a nedele sa nerátajú, len dni pondelok až piatok počas rodič.dovolenky) a dovolenka sa kráti len ak je neodpracovaných dní 100 a viac), vid § 101-109 + myslím 143a ods.1 písm.a) (alebo 144a ....?) Zákonník práce

kaul
6. feb 2014

@gapa toto je presne aj moj pripad.nemohla by si mi povedat,ci o to musim ziadat pisomne alebo to ma urobit zamestnavatel automaticky? Ked som volala do prace tak mi povadali,ze oni o nicom takom nevedia a ak by to aj tak bolo,,ze uz mi urcite prepadla.dakujem za odpoved