Ako funguje podpora?

4. jan 2024

Ahojte. Mam 25 som 3 roky zamestnaná na TPP. Už ma v práci všetko sere s prepáčením reálne uvažujem nad výpoveďou a ze si dám mesiac dva na oddýchnutie a až potom budem hľadať prácu. Ako to funguje s tou podporou prosím? Koľko % z platu to je ak zarobím 1000v čistom? Treba niekde žiadať ci to príď automaticky?Bola som len par krát PN klasika choroby pár dní.

lucka_ke
4. jan 2024

https://www.podporavnezamestnanosti.sk/vypocet.php
automaticky ti nikto nič nepošle, musíš ukončiť pracovný pomer (dohodou, alebo s výpovednou lehotou) a potom sa ísť evidovať na úrad práce + požiadať o podporu v nezamestnanosti, dostaneš zhruba 50 percent svojej hrubej mzdy po dobu 6 mesiacov, ale musíš sa chodiť hlásiť na úrad práce a aktívne si hľadať zamestnanie

janinah
4. jan 2024

V 25 r.ist na podporu.lebo tá všetko série? Ty kokos....že mňa to nenapadlo ani po 41 rokoch v robote..a tých nasieracov sa teda tiež našlo....
Každopádne podpora v tvojom veku bude v životopise vyzerať super.len čo je pravda.

saxana000
4. jan 2024

55% z vymeriavacieho zakladu na 6 mesiacov
Ukoncit pracovny pomer zahlasit.sa.na urad.prace a ratat s tym ze ti mozu najst robotu za mesiac niekde vo vykopoch kanalov.