Ako funguje PNka v robote?

lentilka640
18. aug 2020

Ahojte, na TPP pracujem len mesiac a nevyznám sa v niektorých veciach. Ako to funguje keď chcete ísť na PN ? Ako to oznamite zamestnávateľovi ? Aké potvrdenia treba od lekára ? Chodia vás kontrolovať či ste naozaj doma ?

malebiele
18. aug 2020

@lentilka640 prides k lekarovi, lekar ti vypise potvrdenie o docasnej PN, ktore odnesies zamestnavatelovi, su to nejake dva papiere, jeden ostava tebe... s lekarom sa dohodnes ako budes mat vychadzky, zvycajne davaju 2 hodiny doobedu, 2 poobede... a ano, moze sa stat ze ta pridu skontrolovat mimo vychadzok, ci si naozaj doma, ak ano, vtedy treba predlozit papier o PN... a ak si na PN dlhsie, kazdy mesiac ti da lekar este papier na peniaze, ktorym dokladujes u zamestnavatela, ze si este stale na PN

lucka_ke
18. aug 2020

súhlasím s vyššie napísaným, len pozor určite si v skúšobnej lehote, aby ťa kvôli tomu neprepustili

loginexistuje
18. aug 2020

ja len dodam ze si v skusobnej dobe a pri nastupe na PN nie si chranena pred tym aby s tebou rozviazali pracovny pomer pocas skusobnej doby a samotna skusobna doba sa predlzuje o cas na PN

loginexistuje
18. aug 2020

a kontroly samozrejme chodia najma v takychto pripadoch ked ides na PN v skusobnej dobe kontrolu vie iniciovat aj zamestnavatel aj socialna poistovna

loginexistuje
18. aug 2020

a na vychadzky nie je narok nemusis ich dostat vobec

maciatkolulu
18. aug 2020

@lentilka640 akú máš diagnózu? Je mi ľúto, že taká mladá a chorá si... Nuž čo iu, nie každý má to šťastie, zdravie 😉. Každopádne, budeš musieť sedieť doma na zadku a rátať s kontrolami. Smutné.

tomikejt
18. aug 2020

@lentilka640 zvláštna otázka, že keď chceme ísť na PN? Ty chceš ist na PN? Ja neviem ale tak ja som myslela ze na PN musí byť zdravotný dôvod a nie ze ty chceš 🤔

maciatkolulu
18. aug 2020

@tomikejt možno sa pomýlila a chcel napísať dovolenku 😉