Ako formálne vybaviť, aby mala dcéra priezvisko bez ová?

noemi155
5. okt 2019

Ahojte ženy
Chceli by sme pre naše dieťa,ak to bude dievča priezvisko bez ova
Už mame z matriky vyhlásenie o otcovstve ,ale automaticky napísali aj s ova,že sa to tak musí napísať
Kedy sa píše ta žiadosť ,že chceme priezvisko bez ova?
Či to ponúkajú aj v pôrodnici to tlačivo ?
Alebo sa ta žiadosť mala vyplniť ešte pred vybavím vyhlásenia o otcovstve?
Určite to niekto riešil,tak ďakujem za dodanie informácií a ako ďalej postupovať pri vybavení priezviska bez ova
Ďakujem a pekny deň

stela01
5. okt 2019

@noemi155 keď otec pôjde po rodný list tak tam bude vypisovať žiadosť bez ova .

simca06022011
5. okt 2019

Riešili sme pri vystavení rl. Ale npam ti tak dali automaticky viac menej

noemi155
autor
5. okt 2019

@stela01 takze stačí až vtedy pri vybavení rodného listu
Ďakujem super dúfam,že to tak bude aj v realite 🙂

stela01
5. okt 2019

@noemi155 nie až vtedy , skôr sa nedá ....
áno je to tak tiež som to riešila pred týždňom .
Musíš tam byt aj ty .... alebo spíšeš papier na matrike že súhlasíš zo zmenou v rod liste a tým pádom ide len otec . 💪🏻

noemi155
autor
5. okt 2019

@stela01 a ten papier si kde zobrala,keďže predpokladám,že pôjde po rodný list,keď ja budem v nemocke

noemi155
autor
5. okt 2019

@stela01 lebo keď sme tu riešili vyhlásenie o otcovstve a nahlasovali priezvisko ,že chceme poprípade pre dievčatko bez ova,tak žiadne tlačivo nám neponúkla,len povedala,že to sa potom prepisuje ,že ona musí napísať tak či tak s ova

valentina365
5. okt 2019

@noemi155 na matriku musite ist obaja osobne. Manzel isiel sam a nevybavil. Museli sme spolocne prist.

babi81
5. okt 2019

@noemi155 my sme vypisali zuadost bez ova uz jed sme boli na matrike koli prehlaseniu otcovstva.otec bol potom pre rodny list a uz bol bez ova

misica16
6. okt 2019

Mojmu muzovi dali na matrike s ova a ze ak chceme bez toho musim prist aj ja..tak som musela ist hned z nemocnice na urad koli tomu aj napriek tomu, ze ja som tiez bez ova lebo ze musime to schvalit obaja.

noemi155
autor
6. okt 2019

Ďakujem ta rady skúsim sa ešte spýtať tu na obecnom úrade či nemajú to tlačivo na vypísanie,ak nie,tak potom pôjdeme spolu na matriku to prepísať,ak to inak nepojde...

stela01
6. okt 2019

@noemi155 obecný úrad a matričný je iný .

Papier čo si dostala v nemocníci tam je napísané ak chceš urobiť zmenu musia súhlasiť obaja rodičia .
Buď pôjdeš s ním , alebo spises a podpíšeš overený tvoj podpis papier že súhlasíš zo zmenu v rodnom liste bez ova .

mamkababkajanka
6. okt 2019

Moj manzel bol 2x sam na matrike vybavovat RL a ani raz som tam nebola s nim. A pri prvej dcere sa automaticky spytala matrikarka, ci nechceme bez ova a pri druhej povedal, ze bez ova a nebol problem. Len si vypytali moje cislo a zavolali mi, ci s tym suhlasim. Asi to ale zalezi od uradnika. Ja mam napriklad v sobasnom liste uvedenu narodnost anglicku, aby som mohla mat 2 priezviska a jedno z toho bez ova :D

kammik
7. okt 2019

a to tlačivo sa nedá niekde stiahnuť? žeby ste potom už priamo s vypísaným išli?