Ako dlho vám trvalo schválenie stavebného povolenia?

len_nig
22. jan 2020

Ahojte koľko Vám prosím trvalo, kým Vám na úradoch (zse, spp, vodarne...) dali vyjadrenia a následne koľko trvalo odkedy ste podali žiadosť na stavebnom úrade povolenie?

dajna11
22. jan 2020

@len_nig cele to trvalo po stavebne povolenie presne pol roka....jednotlive vyjadrenia boli rozne....od tyzdna niekde po mesiac....ale vacsinou cca dva tyzdne a bolo vyjadrene...ak nebolo samozrejme nieco treba opravit,potom to dat do poriadku a zasa na novo cakat🙂

romanka_369
22. jan 2020

@len_nig nam tiez cca 7 mesiacov kym sme dali vsetko dokopy pretoze niektoré povolenia na seba museli aj nadväzovať..

len_nig
autor
22. jan 2020

@dajna11
@romanka_369 jaj baby nestraste, by ma asi kleplo tak dlho čakať...

dajna11
22. jan 2020

@len_nig to nieje dlho...to je normalka.....co si pamatam vzdy to tak bolo a ked sme zacali stavat kazdy kto staval vravel pod 6mes. sa nedostanes.....a hoci som v podstate mala papiere pookope celkom rychlo...co som bola sama prekvapena...na stavebnom urade to aj tak nieco postalo...plus este toto treba,potom pani ma dovolenku a ina miesto nej to nerobi a balbla...bola som nakoniec rada tym 6mesiacom....

kolieskova232
22. jan 2020

@len_nig my sme si to dali vybavit a tomu chlapikovi to trvalo 3 mesiace. sice sme si za to museli zaplatit ale nic lepsie sme spravit nemohli! nemali sme ziadne starosti a on nam potom odovzdal potvrdene stavebne povolenie a my sme mohli zacat stavat

dajna11
22. jan 2020

@kolieskova232 ano, aj to sa da...viem aj nam to ponukol panko co nam robil osadenie domu,ale povedala som si ze skusim co to da a vybeham sama...plus manzel bol aj tak dlhodobo mimo slovenska takze to bolo jedno

romanka_369
22. jan 2020

@len_nig veru nieje to dlho poznam aj dlhšie..nam to potom 4 mesiace stalo na stavebnom urade lebo dotycny mal cas..volaval tam manzel..ja som ho poznala od nas z dediny tak som mu zavolala nakoniec ja a ze co som nepovedala skor..a do tyzdna sme mali povolenie..vselijake su pripady🙄

deti95060810
22. jan 2020

zaplatila som cca 150 e a mala som do týždňa všetky potvrdenia doma...
všetky papiere na stavebný úrad som zaniesla koncom júna a v polovici augusta - toho istého roku som mala stavebné povolenie písomne už doma....A to sa ešte pracovník zo stavebného ospr. že mal dovolenku 2 týždne tak to trvalo troška dlhšie...

kolieskova232
22. jan 2020

@dajna11 tak v tom pripade fajn. drzim palce, aby vam to potom cim skor potvrdili.

dajna11
22. jan 2020

@kolieskova232 jaaaj ved my uz byvame....len hovorim ako to bolo😉

len_nig
autor
22. jan 2020

No tak uvidíme ako pochodime

lucka_lullu
22. jan 2020

@len_nig ahoj, no my sme si sami vybehali, mali sme dosť veľa komplikácií a trvalo nám to 5 mesiacov. Najdlhšie bol kataster, tam je to hrúza... Ostatné bolo v celku rýchlo. Len teda, my sme aj siete ťahali a súhlas od 16tich vlastníkov nám bolo treba. 🙈 Keď si na to spomeniem, nič moc. na diaľku ale všetko riešili(bývali sme 200km) cez dovolenky, mailom... Ale vždy zabralo, keď sme slušne poprosili, či by nám to nevedeli skôr a podobne. Mali sme šťastie na dobrých úradníkov.
Kamoška dávala vybaviť projektantovi a do mesiaca mala všetko.

danii1
22. jan 2020

@len_nig my sme si zaplatili jedneho pana a za 3 alebo 4 tyzdbe sme mali a to sa este ospravedlnil, ze to dlhsie trvalo lebo bol august a dovolenky

eriksonka1234
22. jan 2020

@len_nig nám 9 mesiacov, kvôli susede, ktorá nám robila problémy, inak by to trvalo o 3 mesiace menej cca

len_nig
autor
22. jan 2020

@lucka_lullu my už kataster máme dávno vybavený, dnes sme vybehali všetky úrady a mali by sme mať do mesiaca najneskôr vyjadrenia, milá pani na stavebnom nám presne povedala aké vyjadrenia potrebujeme, takže keď ich budeme mat zanesieme ich spolu so žiadosťou na stavebny. No dúfam ze to bude čím skôr

len_nig
autor
22. jan 2020

@eriksonka1234 tohto som sa aj ja veľmi bala ale okolo nás su len prázdne nevysporiadane pozemky, takže sa to bude riešiť verejnou vyhláškou.

eriksonka1234
22. jan 2020

@len_nig to je super, nám robila peklo, ale už sa ukludnila, klop, klop.

nm2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nm2
24. jan 2021

@deti95060810 vies prosim Poslat kontakt na toho co ti to povolenie Tak rychlo vybavil?

nm2
24. jan 2021

@danii1 vies prosim Poslat kontakt na toho co ti to povolenie Tak rychlo vybavil?

hapkova
25. jan 2021

Vseho vsudy skoro rok, proste kazdy mal na vsetko nejak cas, fakt uz som si myslela chvilu, ze ho ani nedostaneme, fakt to bolo o nervy

22michaela2222
15. apr 2021

@deti95060810 prosím poslali by ste mi číslo na toho kto vám to tak rýchlo za tú cenu vybavil? Prípadne robí aj iné okresy?

22michaela2222
15. apr 2021

@danii1 nemáte naňho číslo? Prípadne či robí hocijaký okres?

len_nig
autor
15. apr 2021

Tak po čase môžem napísať že právoplatné stavebné sme mali až niekedy v máji, každopádne už je postavené aj skolaudované takže super aj tak 😊

danii1
20. apr 2021

@nm2 ahoj, ja som až teraz našla správu, asi je to už neaktuálne

danii1
20. apr 2021

@22michaela2222
áno, píšem: pán. Luboš Krajčovič 0903 473188

@nm2

22michaela2222
21. apr 2021

@danii1 a koľko si zato pýtal? A robí to v akom okrese?

danii1
22. apr 2021

@22michaela2222 ahoj, nepamätám si presne, bolo to pred 5-timi rokmi, myslím, že 500,- ale z toho platili všetky kolky, okres Hlohovec