Ako dlho trvá karanténa pre netestovaných?

8. nov 2020

Pre netestovanych, ktori su dlhodobo doma.
Poprosim aj link.

elanor
8. nov 2020

dokedy bude trvat zakaz vyhadzania. Netestovany nemaju karantenu. Ale plati pre nich zakaz vychadzania.
A do buducna - UTFG a link si najdes aj sama.

margaretka_
8. nov 2020

Vsetky aktualne info najdes na korona.gov.sk

gelifil
8. nov 2020

zatial do 14.nov.

siska53
11. nov 2020

@elanor fajn... Cize ti, co sa kvoli veku a zaroven zdravotnemu stavu nedali otestovat, lebo im to neodporucal, maju byt cely cas zavreti a nedajboze lekar, tak maju smolu alebo sup s palicami ci vozikmi do radu.. spravne chapem? Ja otestovana som, len muzova 82 rocna mama, ani moji rodicia s ohladom na vek - maju cez 65 r.nesli.. a prave aj ti starsi potrebuju pohyb, inak sa im moze este viac zhorsit stav.. nedomyslene..

autor
11. nov 2020

@siska53 inak je to cele nedomyslene... nasa babka uz nezvlada byt tak dlho doma a ocividne to na nu dolahlo.

siska53
11. nov 2020

No..nasa chodi..aj tak..aspon okolo domu.. pocas prvej hlbokej korony nechodila, syn jej zakazal a tak s jej vykrivil chrbat, chodi omnoho horsie, ako ked sa starala( ako..mala aj pomoc, ale..) 5 rokov o leziaceho muza, ktory tesne predtymto vsetkym zomrel!

elanor
11. nov 2020

@siska53 mozu ist do lekarne, do drogerie a do najblizsich potravin. A tiez ak potrebuju akutne lekarsku starostlivost, mozu tiez. Aj bez testu.
Nie nemusia doma sediet iba. Ked sa pojdu pomotkat okolo baraku, ci do najblizsieho obchodu, tam sa stretnu 2-3 babky ci dedkovci, aj podiskurovat mozu.
Zase netreba to brat doslovne a neprehanat.

siska53
12. nov 2020

@elanor no .ved tak robia..co ine im.ostava...