Ako dlho musím byť evidovaná na úrade práce, aby mi bol preplatený kurz?

lara1128
21. mar 2019

Ahojte, je tu nejaka žienka, ktorá robí / disponuje informáciami ohľadom preplácania kurzov cez úrad?
1. Potrebujem vedieť ako dlho musím byť evidovaná, aby som si mohla dať preplatiť kurz?
2. Či môžem pracovať na dohodu, zároveň sa evidovať na úrad s úmyslom preplatenia kurzu?
Ďakujem

majulino
21. mar 2019

Ak mas namysli akreditovany kurz ktory sa Robi cez UpSVaR Tak Staci, ze SI evidovana jeden den, ale musis byt evidovana ako uchadzac o zamestnanie a nesmies pracovat(aspon mne to Tak teraz vysvetlili) na urade je nastenka kde su kurzy. Vyberies SI jeden(pozor su Tam AJ take ktore nemaju akreditacou, cize ti ich nepreplatia) skontaktujes say tym co kurz organizuje da ti nejake papiere a ty ich odovzdas na urade

darina746
21. mar 2019

Nemusis cakat, tusim si hned mozes nejaky kurz vybrat ale treba si dobre overovat ci ti ho preplatia alebo nie. Radsej sa na kazdy co ta zaujme spytaj uradnicky

lara1128
autor
21. mar 2019

Ďakujem lebo ja som mala informaciu ze musim byt evidovana min.3 mesiace a az tak sa mozem uchadzať o preplatenie kurzu.. Ano mam na mysli akreditovany.
A teda nemozem byt niekde na dohodu a zaroven robit kurz cez urad????

banbys18
21. mar 2019

@lara1128 môžeš mať aj dohodu a zároveň byť evidovaná a riešiť kurz. Len pri tej dohode sú podmienky,ktore ak nesplnís, t. j. mesačný príjem len so istej vysky a max. 40pracov.dni na rok, tak ta vyradia a nemáš ani kurz

lara1128
autor
21. mar 2019

no ja dohodu mam tak postavenu na 10hod/tyzdenne a 120 e to by postacovalo? a este ak budem evidovana a budem riesit kurz tak ma taktiez mozu posielat od savla do pavla ohladom prace??

banbys18
21. mar 2019

@lara1128 suma 120 mesačne? Ak áno, to je ok. Ohľadom tých hodín je lepšie sa informovať, lebo pokiaľ viem, oni to berú, že máš dohodu od do, napr. 1.3.do 31.3,a pre nich je to 31 dní, pričom je jedno, že si reálne robila napr. len 3. To ci ta budu posielať, resp. posielajú je len na referentka.

lara1128
autor
21. mar 2019

dakujem pekne

zuzka1.
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
adelakom12
17. máj 2019

@lara1128 ahoj, mám pocit, že napr toto by ti mal preplatiť úrad https://www.learn2code.sk/repas

lajlalajla23456
16. okt 2019

Aj toto preplaca urad prace, pre PN a okolie
http://www.ijav.sk/skolenia/rekvalifikacne-skol...