Ako často sa hlásite na Úrade práce?

20nina14
30. okt 2018

Baby, tie co ste evidovane na urade prace ako casto sa chodite hlasit na urad a ako casto vam ponuka urad pracu. Dakujem

evakalna
30. okt 2018

Termín hlásenia dávajú každý mesiac. Prácu neponúkajú. Musíš na ÚP nosiť potvrdenie, že si aktívne hľadáš prácu. To je realita.

20nina14
autor
30. okt 2018

@evakalna pocula som ze urad posiela na rozne pohovory co nevyhovuju ani vzdelaniu a ak odmietnes tak ta vyradia z evidencie.

zuzanka.zuzu
30. okt 2018

@20nina14 ano posielaju na pohovory ak maju kam lebo v niektorych okresoch je prezamestnanost a niekde nedostatok.
frekvencia hlaseni zavisi od lokality (a asi aj vzdelania). napriklad v BA s PhD raz za 7-10t. asi podla toho ako ma pracovnicka vykazat nejaku cinnost pred rozdavanim odmien 😀 ale teda ja osobne som raz za mesiac nikdy nesla, najkratsie tusim 6t.

trevis12
30. okt 2018

@20nina14 ja som sa zaevidovala pred cca 1,5m. Teraz som sa bola prvý krát hlásiť s papiermi že hľadám prácu a pracovníčka mi hneď dala že mám ísť na pohovor. A ešte aj úplne nevyhovujúci mojmu vzdelaniu. Dúfam že toto neplánuje robiť stále lebo tam nemali vôbec záujem sa somnou baviť. A to som nebola ešte pozvaná na pohovor. Som z Bratislavského kraja

anjelik17
30. okt 2018

ja sa chodím podpisovať raz za 2 mesiace cca a samozrejme musím nosiť potvrdenie o hľadaní zamestnania.Na pohovore som bola iba raz.

nikuska111
31. okt 2018

Ja sa chodím hlásiť každé 2tyzdne ... Vraj preto že nemám ešte 29rokov

liz_lemon
1. nov 2018

ja som bola na UP 3 mesiace, zaevidovala som sa v novembri, potom som mala termin na koniec januara, a dalsi som mala na koniec marca, ale to uz som sa medzi tym stihla zamestnat, takze som tam bola dokopy 3x aj s evidenciou a vystupom, nikam ma neposlali, mam VS, som z BA

evaeva123
2. sep 2019

A neviete či musia brať ohľad na druh vzdelania a podľa toho ponukať zamestnanie.Napríklad zo strednej umeleckej školy?

lenka2710
2. sep 2019

@evaeva123 tak mne prihliadali aj na vzdelanie, ale mne to bolo jedno, robila by som hoci aj predavacku alebo upratovačku
Ale za ten čas čo som bola na urade, mi nič nenukali ani ma nikde neposielali! Som z Čadce,nieje tu tej práce extra moc
Všetko som si.našla sama,aj absolventsku prax,aj prácu na dohodu a samozrejme nosiť potvrdenia,že si aktívne hladas pracu, ja som chodila čo dva mesiace

judar
2. sep 2019

@evaeva123 neberu na teba ohlad ale ze absolutne nech aj mas vs titul alebo taku onaku skolu ci aj zahranicnu...jedej tetke co mala nejake 2 slovenske vs a este ktomu 1 rusku vs so vselijakymi atributmi a skusenostami naordinovali pohovor na pracu vo vyrobe v priemyselnom parku....moja davna skusenost bola ze mi pracovnicka uradu ponukla vraj flek na administrativnu pracu-dala kontakt ...fajn pisala som informovala sa a realita taka ze ta administrativna praca spocivala v tom mat vlastne auto a vozit zakaznikom na nom ich tovar ako "kurier" ale stali si natom ze to je administrativa ....toto je cista realita toho ako to na tychto uradoch chodi a vacsina by si za taketo jednania tam zasluzila vmhromadny vyhadzov nech uz aj maju skoncenu socialnu pracu alebo nie alebo nie

evaeva123
2. sep 2019

@lenka2710 Aj my sme z Čadce.myslela som si,že absolventskú prax Ti ponukne úrad práce.Alebo aj to musím hladať sama?Chcem skúsiť este výšku.Vďaka za info

lenka2710
2. sep 2019

@evaeva123 mne len povedala o moznosti absolventskej praxe, ale našla som si ju sama! Prvýkrát uctovnictvo a druhýkrát v solarku 😂

lenka2710
2. sep 2019

@evaeva123 samozrejme musí mať ten dotyčný zamestnávateľ aj žiadosť na urade,že chce niekoho na prax, keby si si hľadala sama! Ja som si napr dala inzerat že hladam absolventsku prax a ozvali sa mi

elly23
2. nov 2021

A vam aj volali, alebo dali info, kedy bude nejaké stretko, ze treba pečiatku? Mne sa zatiaľ nikto neozval registrovala som sa pred mesiacom...