Adresa bábätka

queenofdisaster_7
9. júl 2018

Ahojte, chcem sa opýtať ako je to s adresou bábätka. Ja mám stále trvalý pobyt v otcovom dome, s ktorým ale nie som v kontakte. Bývam len v podnájme. Môže mať bábätko adresu môjho priateľa? Viem, že sa dáva tp matky ale nechcem aby malo adresu niekde kde nebývam ani aby bolo len na úrade.

radkamikic
9. júl 2018

Dietatko dostane prvy pobyt podla matky...ak sa rodicia rozhodnu tak ho potom mozu zmenit...podrobnosti vysvetlua na ohlasovni pobytu na obecnom ci mestkom urade

queenofdisaster_7
autor
9. júl 2018

@radkamikic a nevieš prosím ťa ci by sa môj otec dozvedel, že tam ma dieťa adresu?

lubik87
9. júl 2018

@queenofdisaster_7 dozvie sa to pretože sa začína platiť za smeti aj za dieťa

erikavesela
9. júl 2018

Aj u nas je to tak, deti maju tp podla mna...otec sa to dozvie len v tom pripade, ze nyva v bytovke, kde je to striktne urcene podla poctu osob nahlasenych...u mna je to inak, tp mame v bytovke, kde sa berie do uvahy pocet skutocne byvajucich...

lucpro1
10. júl 2018

noo to sa dozvie, pride mu viac platit za smeti. neurobis s tym nic, dietatko bohuzial dostane adresu tvojho trvaleho pobytu

babyfrog
10. júl 2018

ale kde za smeti...to nie je automatické... na smeti musíš ísť nahlásiť počet osôb, ktoré tam bývajú, platenie smetí nie je závislé od TP ale od poštu osôb, ktoré tam skutočne bývajú... v BA sa rodinné domy nahlasujú samostane na Magistráte a byty u správcu
@lubik87
@erikavesela

erikavesela
10. júl 2018

@babyfrog su domy, bytove domy, kde sa hladi podla poctu s tp a potom sa pru vyuctovani.uvadza pocet byvajucich.osob, uz som sa stretla aj s tym, ze nechceli.uznat pocet byvajucich, ale pocet.s tp...samozrejme, ze u rd sa pocet byvajucich neuvadava, lebo sa plati za nehnutelnost a nie ludia

lubik87
10. júl 2018

@babyfrog no už dávno sa nechodí hlásiť ale automaticky ťa prihlásia na všetko ako novorodenca.. jedine keď si menia trvalé bydlisko vtedy si nahlasujes zmenu a aj počet osôb. Aspoň ja mám takú skúsenosť rodila som v decembri

zenaajmama
10. júl 2018

@babyfrog Je to automaticke. My sme nenahlasovali, automaticky zvýšili.

radkamikic
10. júl 2018

@queenofdisaster_7 ked je vlastnik tak sa moze na to informovat ale same od seba mu ta informacia odnikial nepride...lenze ak tam mas pobyt tak otcovi asi docvakne ze to dieta niekde ten pobyt asi ma a zacne sa pytat...v com je vlastne problem ze dcera moze a vnuca nie?

senta_sofia
10. júl 2018

@queenofdisaster_7 najjednoduchsie je, aby si si zmenila adresu aj ty, napriklad k tomu priatelovi a mas po probleme

marlenka222
18. júl 2018

@queenofdisaster_7 v jednoduchpsti je krasa. Novonarodene dieta ma trvaly pobyt rovnaky ako trvaly pobyt matky ak sud neurcil inak. Tym padom ak si ho nedala na osvojenie, do ustavu ma rovbaku trvalu adresu ako ty a robit sa s tym momentalne nic neda nakolko otec dietata nie je tvoj manzel a sice nemate spolocne byvanie. Zmen si trvalu ty a da sa zmenit aj dietata

marlenka222
18. júl 2018

@lucpro1 nielen smeti. V niektorych domoch hlasis pocet osob a z toho vodne stocne a spolocne priestory a tak