Absolventská prax a úrad práce

janka158cmuq96
4. máj 2021

Dobrý deň

Mám takú otázku, chcela by som požiadať cez UPSVÁR o absolventskú prax.
Jednu som už síce absolvovala, ale nedokončila som ju celú, kvôli tomu že prišla tá CORONA ....
Moja prvá absolventská prax mala trvať pôvodne od 1.12.2019 do 31.5.2020, ale trvala len cca do 12.3.2020 ...
Samozrejme chcela by som si nájsť aj sama nejakú prácu, ale teraz keď je núdzový stav, tak nie sú ani poriadne výberové konania či pohovory ...
Vedel by mi niekto poradiť?!
Potom mám ešte ďalšiu otázku
Od 1.9.2019 som evidovaná na UPSVÁR a posledný kontakt na UPSVÁR som mala 26.2.2020 a potom som mala mať ďalší až 13.5.2020 ale od 12.3.2020 boli pozastavené kontakty, nevyradili nikoho odvtedy??? Už sú obnovené kontakty?! Denno-denne tam vyvolávam a nik nedvíha!

Ďakujem za odpovede a pekný deň!

janai1
4. máj 2021

@janka158cmuq96 "Samozrejme chcela by som si nájsť aj sama nejakú prácu, ale teraz keď je núdzový stav, tak nie sú ani poriadne výberové konania či pohovory" - toto je hlúposť 😉 poznám veľa ľudí čo si našlo prácu, aj ja takisto 🙂 žiadny problém to nebol

martinkatinka
4. máj 2021

Pohovory su, treba posielat ziadosti. Ja som bola od zaciatku roka na styroch. Pracu som si uz nasla. Z uradu mi volali raz, prelozili termin "podpisu".
Ine projekty su pozastavene (dotacie pre SZCO, dobrovolnicka cinnost a podobne), no tiez nie uplne vsade.

luccija
4. máj 2021

@janka158cmuq96 takže rok o tebe nič nevedia?normálne sú pohovory aj boli😊mala by si si začať aktívnejšie hľadať prácu, ak tu nechceš písať o rok to iste

nina255
4. máj 2021

@janka158cmuq96 to ze niesu cez koronu pohovory ani nic je len blba vyhovorka ...uplne bezne sa robievaju vyberka aj u nas aj vsade mozne kde potrebuju korona nieke ziadna prekazka