6 ročné dieťa má Covid-19. Musím byť v karanténe, keď som očkovaná?

30. sep 2021

Moje 6 ročne dieťa je pozitívne na covid - 19 s príznakmi. Ja som 2x očkovaná už dávno,stahuje sa aj námna povinnosť ísť na test a do karantény alebo nie? Za odpoveď ďakujem

gabika8855
30. sep 2021

Pokial nemas priznaky tak je tusim ze nie ale ja by som na tvojom mieste isla to z enemas priznaky a si ockovana neznamena ze nemozes byt pozitivna

katulienkax
30. sep 2021

ja by som sla jedine ak mi to preplati stat, lebo som pocula ze ockovanym nepriznakovym stat nepreplaca. Je to padnute na hlavu ale nemienim platit. Co sa tyka karanteny tak to by som asi dodrzala s dietatom, sak aj tak s nim musis byt doma a mozes si vziat OCR

gabika8855
30. sep 2021

@katulienkax stat preplaca nerozlisuje ockovany neockovany...na stranke koronagov sa treba nahlasit bud ako kontakt s pozitivnou osobou alebo vyklikat priznaky

anonym0001
30. sep 2021

Myslim, ze je jedno, ci si ockovana alebo neockovana. Bola si v kontakte s pozitivnou osobou, a teda aj ty mozes byt nakazena a sirit to dalej. Cize mala by si byt aj ty v karantene. Jediny rozdiel je, ze tym, ze si ockovana, mozno nebudes mat ziadne priznaky alebo len lahky priebeh.

maca2017
30. sep 2021

Nie nemusíš. Očkovaní majú výnimku. Môžeš ale zostať na OČR s dieťaťom. Na test a do karantény až vtedy, ak budeš pociťovať priznaky. Osobne by som sa ale dala otestovať, nakoľko nakaziť sa, obzvlášť v spoločnej domácnosti, môžeš. A keďže si očkovaná, môžeš byť bez príznakov.

silvia8878
9. nov 2021

Ak si očkovaná a bola si v kontakte s pozitívnou osobou z inej domácnosti nemusíš ísť do karantény.
Ak je pozitívna osoba zo spoločnej domácnosti je karanténa povinná. Na piaty deň je možné ísť na PCR test.

vanda323
9. nov 2021

Tak to je už asi ja tvojej zodpovednosti. Moja kamoška aktuálne očkovana , a pozitívna takže.... vieš

jankapepe
10. nov 2021

@silvia8878 to máš odkiaľ? Mýliš sa. Ak je očkovaná a bez príznakov karantena sa jej podľa debilnych nariadení netýka. Aj keď žije v spoločnej domácnosti s covid pacientom.
Na hlavu ale je to tak! Hlúposť bez logiky ale takto mame nastavene opatrenia proti najhoršiemu vírusu tejto doby. Niekde je chyba, že?

lucia147852
10. nov 2021

Z nariadení pokial nemáš príznaky nemusíš. Z ohľaduplnosti k iným by si mala, aj ísť na test. V muzovej robote sa presne takto od ocko rozšíril covid. Tetaz majú interne nariadenie, že ak ma niekto doma pozitívneho, nesmie do práce aj keď je ockovany

silvia8878
10. nov 2021

@jankapepe momentálne syn pozitívny / manžel očkovaný v povinnej karantene, na 5deň PCR test

silvia8878
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
silvia8878
10. nov 2021

Jasne že nemá ani žiadne príznaky, kľudne by mohol ísť do práce, ale to, že je očkovaný neznamená, že nemôže byť pozitívny.
A kľudne by mohol šíriť pozitivitu aj medzi zaočkovanými kolegovcami, a tí zas doniesť domov na svoje manželky a deti.... Atď veselo šírime ďalej...

jankapepe
10. nov 2021

@silvia8878 to mne nevysvetluj 🙂 ja viem ze to je hlúposť, ale nariadenia uvzsr hovoria tak.

silvia8878
10. nov 2021

@jankapepe syn bol v karanténe nakoľko bol v škole v kontakte s pozit. spolužiakom, vtedy sme my v karantene neboli, pokiaľ syn nebol pozit., ale akonáhle mal už pozit. výsledok syn museli sme aj my už ísť do karantény (očkovaní)

ninka123
10. nov 2021

Podľa nariadenia nemusí byť v karanténe, ale kvôli vlastnej zodpovednosti by som určite karantenu+5.den PCR test. Normálne OCR na dieťa, pandemicku..

lenadka
10. nov 2021

Ak nemáš príznaky a si plne očkovaná, máš výnimku z karantény. Pre všetky čo tvrdíte že to môže šíriť ďalej by som zdôraznila, že sú opatrenia rúška (respirátor), ruky, odstup. Nie je šanca pri dodržaní týchto opatrení z oboch strán aby to šírila ďalej. Je to o zodpovednosti ľudí. Ak môžem byť pozitívny bez príznakov o to viac sa snažím a nejdem do práce ak som v kolektíve kde máme napríklad spoločnú šatňu, kuchynku atď kde si dám dolu respirátor. Sú povolania kde sedí v kancelárii sám, do spoločného priestoru použije respirátor, vydezinfikuje ruky s nikým sa zbytočne týchto pár dní nebavím, vybavené.

jjanulienka
10. nov 2021

A potom že neočkovaní sú nezodpovední 🤦‍♀️

silvia8878
10. nov 2021

Ale rozlišujme pojmy blízky kontakt s pozitívnym (škola, práca) a spoločná domácnosť 24/7

jankapepe
10. nov 2021

@silvia8878 rozlišovať môžeš uvzsr to pri ockovanych nerozlišuje. Kľudne im volaj ci píš na stránke majú oficiálne kontakty. Riešila som to s nimi pár dní dozadu a telefonicky aj mailom dali rovnaké vyjadrenie, očkovaného bez príznakov sa karantena netýka!
A áno je to na hlavu.

jankapepe
10. nov 2021

@silvia8878 samozrejme zodpovedný človek ostane doma sam a dobrovoľne.

ankare
10. nov 2021

Ostaň doma na OCR. To je jedno, že si ockovana, siritelka môžeš byť aj tak. Skoré uzdravenie!