16 a 18 ročné deti neboli na testovaní. Ako to je s karanténou?

tatiana1329
12. nov 2020

Ahojte. Prosim Vas, znamy maju deti (16 a 18r.) ktory neboli na prvom celoplosnom testovani a zostali 10 dni v tej povinnej karantene. Tym padom neboli ani na druhom kole testovania. Ale otazka: Ked neboli na testovani, boli v karantene ako bolo prikazane a karantena im buduci tyzden konci, mozu uz ist von alebo maju mat akoze zase karantenu z toho druheho testovania? Pytali sa ma ale ja im neviem odpovedat. My sme v okrese kde druhe kolo nemuselo byt, oni su v okrese kde muselo byt. Poradite mi s tym? Lebo ja im poradit neviem. Pytam sa lebo musia ist k zubarovi 19.teho.

dzina007
12. nov 2020

zatial to je tak ze tetno zakaz vychadzania konci 14.11.2020

Nakoľko vláda SR neprijala ďalšie uznesenie, ktoré by obmedzilo slobodu pohybu, platí, že od 15. novembra 2020 o 1:00 ráno sa môžu osoby voľne pohybovať po Slovensku bez ohľadu na absolvovanie/ neabsolvovanie celoplošného testovania.

majah212
12. nov 2020

14teho konci daný stav, certifikáty budúci týždeň už nie sú platné. Oni navyše neboli v karantene (pokiaľ neboli pozitivni), len mali obmedzeny pohyb. K zubarovi ak sú objednaní a zubár funguje normálne nemajú dovod neist. Čiže pre nich plati zákaz vychádzania,kuk sem. https://korona.gov.sk/zakaz-vychadzania/

mogaa
12. nov 2020

@tatiana1329 kto nebol na testovaní mal zákaz vychádzania s výnimkami a ten končí 14.11.takže do konca týždňa len najbližší obchod, lekáreň, lekár....

puticka7
12. nov 2020

Tak ako pisu baby, 14.11. konci zakaz vychadzania a tym padom potom vsetci mozme modre papieriky hodit do kosa.

tatiana1329
autor
12. nov 2020

Dakujem moc baby, poviem im 🙂 oni aj tak nikam moc nechodia, skolu maju cez net, takze naozaj len ten zubar kvoli strojceku idu. Ale poviem im nech sa ked tak informuju ci nahodou nejsu oni zavrety.

mogaa
12. nov 2020

@tatiana1329 ráta sa to tak ako klasická PN, čiže vymeriavací základ z minulého roka pokiaľ ide o rovnakého zamestnávateľa ako v minulom roku.....u teba ide o nový PPtakže z vymeriavacieho základu čo máš teraz

mogaa
12. nov 2020

@tatiana1329 prepáč to nemalo byť pre teba

lenqua_12325
12. nov 2020

Ak to este nezmenia, tak v nedelu konci domace vazenie 🤔

mogaa
12. nov 2020

@lenqua_12325 aké väzenie? bol zákaz vychádzania s výnimkami - môžeš ísť aj 5x denne do obchodu😉akurát teda nie prechádzky a vybavovačky kde potrebuješ certifikát.....pre mňa teda to nebolo žiadne veľké obmedzenie.....

lenqua_12325
12. nov 2020

@mogaa ja sedim poctivo doma a muz ma test, tak on chodi s detmi vonku. Som sa bala,ze ak ma stopnu niekde v meste policajti prechadzat sa, dostanem pokutu a na to fakt nemam. Tie peniaze viem vyuzit na zmysluplnejsie veci. Mne by sa stacilo prejst cez mesto s malym v kociku. Viac nepotrebujem. Starsia je v skolke. Uz je to stvrty den, ale mam fakt ponorku. Nekontroluju nikde tie certifikaty? Tesco napriklad, Billa, Lidl.

namornicka
12. nov 2020

Nie vsade tie certifikaty pytaju. Na poste nie, v shoppingu som raz davala. Od deti vonku tiez nikto nepytal.