Zostať s ním len kvôli dieťaťu?

zuzu1102
8. mar 2020

Ahojte baby. Zijem s priatelom 5 rokov. Je skvely otec naozaj. Vie sa perfektne postarat o nasu 2 rocnu dceru. Ale ako partner stoji za hovno. Neustale klame uraza ma. Nevidim ziadnu dobru buducnost co sa tyka mna pri nom. Nemam v nom ziadnu oporu.
Len zijeme v zahranici a keby sme sa rozisli tak ostanem na malu uplne sama. Nemam tu rodinu proste nikoho.
Teraz uz zistil ze mu hori pod zadkom tak sa zacal spravat lepsie tvrdi ze si uvedomil aky bol voci mne a ze chce byt lepsi a neviem co.
Aj som si chvilu myslela ze mozno naozaj bude lepsi ale ja nedokazem zabudnut ako sa ku mne choval cely ten cas.
Je strasne zadlzeny na SK ma exekutorov teraz si riesi osobny bankort. Cize keby sme sa aj vratili tak ak by sme chceli hypoteku alebo nieco vsetko by som to musela brat na seba.
Stale len bajkarci o somarinach na ktore nema. Najviac mi lezi v hlave ked mi povedal aby sme sli na dovolenku tak som sa ho opytala ci na to ma peniaze a vtedy mi povedal ze ked budem mat peniaze tak mi aj pi.. otrcis vsak? Daval ma stale dole ako zenu. Uplne ma zhadzoval. Teraz som doma na SK lebo som bola na operacii. Som doma tri tyzdne a zacal mi pisat take veci ze serie na mna ked aj ja na neho seriem a podobne.
prist pomoct par dni pred odletom s malou a zacal take pisat ze nepride lebo ze som mu nenapisala ze mi chyba a pod. Neviem uz ci som ja debil alebo co. Ale stale rosmyslam co dalej lebo je to malej otec

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzu1102
autor
8. mar 2020

@prasiatko30 my zijeme uz dlhsie v zahranici. Mam tam dom pracu mala skolku. Doma by som to mala horsie.

prasiatko30
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gabrielkaa
8. mar 2020

@zuzu1102 myslim,ze s nim to lepsie nebude. A pokial nebudeš stastna ty, ako chces vytvorit stastny a pohodovy domov pre svoje dieta.... Mala som "cest" s takym tipkom zit 7 rokov...nikdy to lepšie nebolo. prave naopak, cim viac som mu odpustala tym viac do mna "kopal"...hranice posuvas ty....vie co si moze dovolit, kedze mu to da sa povedat tolerujes.

katty2012
8. mar 2020

@zuzu1102 chlap ta ponizuje, uraza a ty sa pytas, ci si ty debil? nie si, ale mozes nim byt, ked mu to nadalej dovolis... mas dceru a ta ma vzor, ako sa muz sprava k zene, jej otec k matke. co si z toho odnesie do zivota? skvelym otcom moze zostat cely zivot, aj keby ste sa rozisli... skus hladat sposob, ako by si stopla jeho hulvatske chovanie voci tebe a ked sa ti to nepodari, utried si hodnoty...na vsetko sama, ale v klude, alebo s nim a v strese

lulu1812
8. mar 2020

@zuzu1102 preco hladat chybu v sebe? Vies co chces tak preco ostavat pri takomto cloveku? Mysli na seba hlavne. A potom dieta potrebuje matku spokojnu a stastnu nie ubijanu a trapenu "spolubyvajucim" mysli na seba a hladaj riesenie 😉 vela stastia a vela sil posielam

elaela23
8. mar 2020

On potrebuje teba,nie ty jeho.
A svoju neschopnost sameho na seba filtruje urazanim teba. Jooj moja,tebe bude lepsie bez neho.skor moze zadlzit este aj teba.len ty bez z kratsej cesty od neho.

rachel36a
8. mar 2020

Uz davno by som bola prec, keby sa ku mne takto chlap spraval....nemas trochu sebaúcty ked sa nechas takto ponizovat?

martinals
8. mar 2020

Ja by som ostala na SK, podľa mňa to nemá budúcnosť a čo sa týka dieťaťa dohodnite sa ako by sa s malou stretával, napr. prázdniny.... Začiatok je ťažký ale zváž pre a proti.

macekovam
8. mar 2020

@zuzu1102 asi ste sa našli.. Ani ty nič pekne nepíšeš... Vo vzťahu a v manželstve to býva aj ta.. Každý chvíľku.. Ťahá pilku...

miadi
8. mar 2020

@macekovam ale Ved napisala pekne ze je skvely otec .. a o tom ako sa chova k nej asi nema nic pekne co napisat. Len nechapem ak je skvely otec preco by nim nemohol dalej byt aj ked sa rozidu. -pise ze by bola na malu sama. .

zuzu1102
autor
9. mar 2020

@macekovam u nas to je tak ze cely vztah vsetko taham ja cely cas. Nikdy to nebolo opacne ze by on nieco tahal

kikulienka94
9. mar 2020

https://www.modrykonik.sk/forum/rodinne-problemy/rozchod-po-5-rocnom-vztahu/ tak očividne sa od januára nič nezmenilo. Mala by si sa zamyslieť nad tým, aký príklad dávaš svojej dcére, keď ostávaš s takýmto debilom, aj keď je to jej otec.

lucks6
9. mar 2020

nechapem nad cim akoze ted premyslas. stal za prd aj stoji za prd, tak naco sa nad nim rozculujes. o malu sa tiez nejakosi extra nestara tak o com

zuzka1117
9. mar 2020

Preboha to kde na takýchto mužov chodíte? Jedno nezrelé decko ktoré sa ani nevie postarať o rodinu. Určite by som išla od neho preč

zuzu1102
autor
9. mar 2020

@kikulienka94 no stale ma drzi pri nom ten strach ako to sama s malou zvladnem

zuzu1102
autor
9. mar 2020

@lucks6 o malu sa praveze stara super. Zboznuje ju

whatever1
9. mar 2020

@zuzu1102 Mala chodi do škôlky? Ak ju máš kam dat pokiaľ ty si v práci tak jasne ze to zvládneš. Dokonca budeš mat o starost menej-nebudeš sa musieť starať o prizivnika. Časom si nájdeš niekoho lepšieho, neber to tak ze ostaneš do konca života sama. Práveže konečne začneš žiť, lebo toto co s nim prežívaš život nie je... Viem ono sa nám lahko vraví ze odid od neho, ale on sa už ozaj nezmení, je frustrovaný, finančné závisly na tebe, neschopny sa postarať o rodinu, má dlhý, osobný bankrot, on nemá žiadnu motiváciu, nema sa na čo tešiť do budúcna, nikto ho nepotrebuje je ti na pritaž, jeho život je skratka na hovno. Ťažko sa s tym da zmieriť ako dopadol, to sa vlastne ani nedá a preto si to vybija na niekom inom-na tebe a sťahuje ta dolu spolu s nim.Ty si zaslúžiš byť v živote šťastná a s ním nikdy nebudeš. Ak má s dcerou taky pekný vzťah, tak mu umožní s nou byť tak často ako len chce, stále bude jej otcom takže sama na ňu nebudeš.

eko22
10. mar 2020

No ak s náím máš zostať teda len kvôli dieťaťu, tak je to podľa mňa hlúposť. Nebudeš tak štastná a po čase sa to podľa mňa aj tak rozpadne tak načo. Postav sa na vlastné a daj tomuto .... zbohom

kikulienka94
10. mar 2020

@zuzu1102 tak isto ako to zvládajú miliony iných matiek samoživiteliek, miliony matiek, ktorým otec dieťaťa v domacnosti nijako nepomáha atd..

krystofkal
10. mar 2020

keď sa takto správa tak by som s ním neostala kvôli dieťaťu. Chlap musí byť najprv partner, opora, najlepší kamarát, len tak má podľa mňa vzťah zmysel 🙂

kitycat
11. mar 2020

Este ze nie ste zobrati...hodil by ti na krk aj jeho dlhy aj hypoteku...ak mas zazemie v zahranici nemalo by pre teba byt take tazke sa osamostatnit musis mat kamaratky kolegyne nehovor ze si vsetok svoj cas obetovala rodine

tinapa
11. mar 2020

@zuzu1102 Počkaj ešte ďaľších 5- 6 rokov a potom budeš zrelá na psychiatriu... Tým chcem povedať- vyrieš si veci v zahraníčí a vráť sa domov..alebo sa rozíď tam a zariaď si život tam sama s dieťaťom..a ďaleko od neho. Hľadaj spôsob ako sa to dá, nie dôvody, prečo to nejde..

hatsepset
27. mar 2020

Na jednej strane sa o dcéru perfektne stará na druhej teba uráža. Ak s ním ostaneš tak dcére teda nepomozes. Akurát si tak nájde takého chlapa ako je otecko, keďže vidí že maminka takéto veci toleruje a všetko je "vpohode". Je to čiastočne vlastná skusenost
Obe so sestrou sme odišli z dlhoročných vzťahov s psychopatmi....lebo doma mame príklad, mama žije celý život s naším otcom ktorý pije. Áno je "funkčný" alkoholik, v podstate je to super chlap, len pije.... A presne toto sme si vzali aj my.... Mali sme muzov ktorí boli perfektní ale... Manipulátori, sociopati, a ine. Našťastie doba je iná, poučili sme sa a odišli. Takže ak máš pocit ze odchodom vezmeš dcére otca, porozmýšľaj co jej "dáš" tým ze ostaneš...

luciannka83
10. apr 2020

Chces ostať s chlapom od ktorého nevieš čo môžeš čakať zajtra a okrem toho má dlhy. U,asna budúcnosť. Ostane na sk a ser na neho. Nech je tam sám. Je s tebou len aby tá využíval.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre